Instagram video indir

Ziraat Bankası 2021 Faizsiz Çiftçi Kredisi Şartları

Ziraat Bankası 2021 Faizsiz Çiftçi Kredisi Şartları ÇağrıMerkezin

Tarım ve hayvancılıkla uğraşarak geçimini sağlayan üreticilere çeşitli devlet fonları tarafından destek olunur ve bu fonların ilgilisine ulaştırılması konusunda da Ziraat Bankası başta olmak üzere çeşitli bankalar ya da ödeme yapmaya yetkili kurumlar vezne gibi kullanılır. Tamamı bütünsel olarak mevzuatla belirlenen sürecin temel yapı taşı olan Ziraat Bankası 2021 faizsiz çiftçi kredisi konusunda da yetkili kılınmıştır. Bu açıdan Ziraat Bankası faizsiz çiftçi kredisi, faiz oranları, gerekli belgeler ve prosedürlere değinip konuyla ilgili bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

Ziraat Bankası 2021 Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası 2021 yılında vereceği faizsiz kredi için Tarım Kredi ve Kooperatifleri’nin ödemelerini ilgilisine ulaştırmaktan sorumludur. Bilindiği gibi TKK’nın en önemli görevi çiftçilerin kredi ihtiyaçlarını karşılamak ve rekabet etmelerini sağlamaktır. Bu açıdan daha önce çeşitli faizsiz kredi ürünleriyle üreticilere destek olan TKK ve Ziraat Bankası 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle yeni bir kredi dönemine daha kapı açmıştır.

Bu faizsiz kredi ürünlerine başvuru yapmak isteyenler için en önemli tarih başvuruların son bulduğu 31 Aralık 2020 tarihidir. 2021-2022 dönemi için tahsis edilen kredi fonundan yararlanmak isteyenlerin son güne bırakmadan olabildiğince erken başvuru yapması kredi alabilmesi için önemlidir.

Devlet, harcamalarını belirledikten sonra bütçe oluşturur. Dolayısıyla bu yıl içerisinde toplamda ne kadar faizsiz kredi verileceği çoktan belirlenmiştir. Bu toplam fonu oluşturur ve toplam fondan yararlanacak kişi sayısı, başvuru yapanların ne kadar limitle kredi çektiğine bağlı olarak azalabilir ya da artabilir.

Ziraat Bankası aracılığıyla başvuru yapılabilecek krediler:

Ziraat Bankası yetkilileri tahsis edilecek faizsiz kredi ürünleri konusunda uzmandır ve karşılıklı olarak yapacağınız görüşme sonrasında hangi kredi ürününe başvuru yapmanız gerektiği ile ilgili detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi için Gerekli Belgeler

Tüzel kişilerin:

Ek olarak talep edilmesi halinde çekilecek kredi miktarı ile aynı değerde ya da daha yüksek değerde teminat verilmesi için gerekli belgeler de istenebilir.

Bireysel başvurular için:

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası çiftçi kredisi adıyla tek bir kredi vermemektedir, yukarıda da belirtildiği gibi onlarca farklı spesifik konu için onlarca farklı kredi ürünü vardır ve bunların hepsi farklı miktarlar için faizsiz kredi imkanı sağlar. Bazıları satın alma bedelinin % 50’sine ya da % 75’ine kadar faiz indirimi sağlarken Genç Çiftçi Kredisi gibi çeşitli kredi ürünlerinin tamamı faizsiz kredidir.

Dolayısıyla faiz oranı Ziraat Bankası yetkilisiyle yapacağınız görüşme sonrasında netlik kazanacaktır, muhtemelen faiz ödemesi yapmanıza gerek kalmadan kredi kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

Faizsiz Çiftçi Kredisi Hesaplama

Hesaplama da yine hangi kredi ürününden yararlandığınıza bağlı olarak değişecektir. Ziraat Bankası kredileri üretici özelinde sağlanır ve ödeme planları da değişiklik gösterir. Bazı krediler için 36 ay, bazıları için 48 ay, bazıları içinse 120 aya varan vadelerle ödeme yapılabilir. Hangi krediden yararlanacağınızın Ziraat Bankası yetkilisi tarafından belirlenmesi sonrasında kaç ay vadeyle geri ödeme yapacağınız da belli olur. Detaylı bilgi için Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası Faizsiz Çiftçi Kredisi Nasıl Alınır

Tarım kredi ve kooperatifleri aracılığı ile Ziraat Bankası, faizsiz kredi haberlerini tamamen yayınlamıştı. Sürenin uzatılıp uzatılmayacağı konusunda ise şu an için net bir bilgi olmadığını da söyleyelim. Ancak yine de 2021 yılı içerisinde de bu faizsiz çiftçi kredisinin verilmesinin dışında Ziraat bankasının aktif olarak varlığını sürdüren kampanyaları olan; İyi tarım proje kredisi, Üretim destek kredileri, Genç çiftçi kredisi,  arazi alım kredileri, hasat pazarlama kredileri, Lisanslı depoculuk yatırımları, nakliye aracı kredi kampanyaları gibi birçok faizsiz kredi verilmektedir. Bu kredi başvuru işlemlerini yapabilmek için, en yakındaki Ziraat Bankası şubesine gidilmesi gerekmektedir. İnternet veya telefon bankacılığı ile bu krediye başvursanız bile, başvuru onaylandığı zaman en yakın Ziraat Bankası şubesine çağrılacaksınız.

Çiftçi Kredisi Şartları Nelerdir?

Bilindiği üzere her banka geri ödeme koşullarına bakarlar. Aynı durum Ziraat Bankası içinde geçerli kılınmıştır. Ziraat Bankası 2021 Faizsiz Çiftçi Kredisi alabilmek için, bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu hususlar, gerçek çiftçi olmanız, düzenli maaş geliri ya da kira geliri gibi hususlardır. Sertifikalı üretim yapmakta olan çiftçilerimize ve meyve fidesi üreten, tohumculuk yapan çiftçilerimize bu imkan verilmektedir. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi ve teyit için; size en yakın İl / İlçe Tarım Müdürlükleri ya da bunun yerine 81 ilde şubesi bulunan Ziraat Bankası ‘nın en yakın şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Youtube video indir
Exit mobile version