Instagram video indir

PTT Kart İnternet Alışverişi Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır?

PTT Kart İnternet Alışverişi Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır? ÇağrıMerkezin

Pttkart Nedir?

Şirketimiz bünyesindeki gerçek kişi posta çeki hesap sahiplerinin, hesaplarındaki bakiyeleri banka ATM’lerinden nakit çekim, yurtiçi/yurtdışı alışverişlerde nakit yerine kullanabilmesi ve Pttmatik’lerde nakit çekim ile birlikte fatura ödeme, anlaşmalı Kuruluş ödemeleri, aktarma vb. işlemleri yapabilmelerini sağlayan ödeme aracıdır.

Nasıl Pttkart sahibi olabilirim?

Müşterilerimizin Pttkart alabilmeleri için herhangi bir PTT İşyerine müracaat ederek Posta Çeki Hesabı açtırmaları yeterlidir.

Ayrıca Şirketimiz aracılığı ile emekli maaşı alan müşterilerimize ve Milli Savunma Bakanlığı Asker Alma Dairesi Başkanlığı (ASAL ) yapılan ödemeler için silah altına alınan tüm yükümlülere Pttkart verilmektedir.

Pttkart projeleri kapsamında Esnaflara özel Esnaf Pttkart, Memursen üyelerine özel Motif kart, Üniversite öğrencileri ile idari ve akademik personellerine Kampüs Pttkart verilmektedir.

Pttkartlar için herhangi bir ücret alınıyor mu?

Pttkart’larda herhangi bir kart aidatı, işletim ücret vb. bulunmamaktadır.

Pttkart’lar ile internet üzerinden alışveriş yapılabilir mi?

Pttkart’lar ile 3D secure uygulaması ile internet üzerinden alışveriş yapılabilmektedir.

PTT Kart İnternet Alışverişi Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü yürüttüğü çalışmalara bankacılık işlemlerini de ilave etti. Bu doğrultuda banka kartı olarak kullanılabilen kartlar üretildi. Online olarak alışveriş yapmak isteyen Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi müşterilerinin öncelikle kartı internet kullanımına açtırmaları gereklidir. Aksi taktirde internet üzerinden yapılan alışverişlerde, PTT banka kartınızı kullandığınızda hata ile karşılaşabilirsiniz.

PTT kart internet alışverişi açtırma için en yakın şubeye başvuruda bulunmaları gereklidir. Şimdilik müşteri hizmetleri ya da PTT Bank online işlemler bölümünden bu işlemi gerçekleştiremiyorsunuz. Bu nedenle PTT kart internet alışverişi için başvuru kanalı olarak sadece şubeleri kullanabiliyorsunuz.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi müşteri için şu ayrıntıyı bildirmekte de fayda var: Yeni başvuru yapan kişilerin PTT kartı internet alışverişine açtırmak için herhangi bir şey yapmasına gerek yoktur. Çünkü artık kartlar online alışverişe açık bir halde gönderilmektedir. Bu nedenle PTT kart başvurusu için yeni müracaatta bulunanların kartı online alışverişine açık olarak gelecektir…

PTT Banka Kartı Yenilemesi Nasıl Yapılır?

PTT’nin kart yenileme işlemi, çağrı merkezlerinden veya PTT şubelerinden gerçekleştirilir. Kullanılmakta olan kartın yenileme talebinden bulunabilmesi için şu durumlardan birinin gerçekleşmesi gerekir:

PTT Kartın İnternet Bankacılığından Hangi İşlemler Yapılır?

PTT bank internet bankacılığı işlemleri, şöyle sıralanmıştır:

PTT Bank İle Hangi Bankaların Kredi Kartı Ödemeleri Yapılır?

PTT kartın ödeme işlemleri, anlaşma sağlanmış şu bankalarla yapılır:

Bu bankaların bazılarının kredi ödemeleri de herhangi bir ücret tahsilatı yapılmadan PTT Bank üzerinden gerçekleştirilebilir.

PTT Bankasından Kartsız Para Çekilir Mi?

PTT kartsız para çekme, gerçekleştirilir. Ancak bu işlem yalnızca PTT Bank’ın ATM’leri üzerinden yapılabilir. PTT Bank’tan kartsız para çekme işlemi şu adımların izlenmesiyle gerçekleşir:

ATM üzerinden işlem yapmak istemeyen kişiler, PTT şubelerine giriş yaparak da hesaplarından para çekebilir. Bu işlem için de PTT çalışanları yalnızca kimlik talebinde bulunur.

PTT’den Kartsız Hangi Ücretler Çekilebilir?

PTT Bank’ın kartsız işlemleri, şöyle belirlenmiştir:

PTT kart ile internetten nasıl alışveriş yapılır?

PTT kart internet alışverişi açma sonrasında internetten bir ürün yada hizmet almak isteyenlerin sıklıkla yönelttiği diğer soru bu işlemin nasıl yapıldığıdır. Diğer bankalardan açtırdığınız banka hesaplarını internet üzerinde nasıl kullanabiliyorsanız, PTT banka kartını da internette o şekilde kullanabilirsiniz.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kurumuna ait olan bu kartın bilgilerini kullanmanız alışverişiniz için yeterli olacaktır. Bu bilgiler aynı diğer bankaların kartlarında olduğu gibi arka bölümdeki seri numarası ile ön kısımdaki kart numarasıdır.

PTT maaş kartı internet alışverişinde kullanılır mı?

PTT banka kartı ile online alışveriş yapmak istediğinizde kart türünüz maaş kartı da olsa kullanabilirsiniz. Bu konuda kullanıcılarımızın sorularını daha önce yayınladığımız yazıda belirtmiştik. Konuyla ilgili merak ettiklerinizi, sayfanın alt tarafında yer alan “Sitede Ara” bölümünü kullanarak bulabilirsiniz.

Aradığınız terimi Sitede Ara çubuğuna yazmanız yeterli olacaktır. Sitemizde bulamadığınız konular olursa ya da PTT kart internet alışverişi açtırma konusunda takıldığınız yerler olursa bize bildirebilirsiniz. Tarafınıza en kısa sürede dönüş sağlanacaktır…

Youtube video indir
Exit mobile version