Instagram video indir

TARSİM Hangi Zararları Karşılar? (2021)

TARSİM Hangi Zararları Karşılar? (2021) ÇağrıMerkezin

TARSİM Hangi Zararları Karşılar? Hangi poliçede hangi zarar karşılaşama unsurları geçerlidir? Her üretici için aynı zarar karşılama şartları var mı?“TARSİM hangi zararları karşılar?” gibi bir sorunun merakı içerisinde olan üreticilerin, zarar konusunda TARSİM’in normal ya da ek teminatlarla çiftçilere dair birçok zararı karşıladığını söylemek doğru olacaktır. Genel zarar karşılama yükünün özellikle doğa olaylarına karşı olduğu görülebilir. Bilindiği üzere son dönemlerde iklim değişiklikleri ve tek seferde normalin üzerinde gerçekleşen yağışların artmasından ötürü TARSİM, güvence konusunda genel ağırlığını bu alana kaydırmıştır. Öte yandan hayvansal üreticileri de göz önünde bulunduran TARSİM, kazalara veyahut hayvan hastalıklarına dair de birçok konu destek sağlamaktadır. TARSİM hangi zararları karşılar?” sorusu konusunda üreticilerin oldukça genel bir skala ile karşılaşacaklarını söylemek hiç de yanlış olmayacaktır.

TARSİM hangi zararları karşılar?” sorusu için öncelikle TARSİM’in hangi üretim faaliyetleri için sigortalama yaptığını bilmekte yarar vardır. TARSİM’in üreticilere sunmuş olduğu sigorta veya güvence alanları şunlardır:

TARSIM Hasar Tespiti Ne Zaman Yapılır?

TARSİM hasar tespiti ne zaman yapılır?” gibi bir soru soran üreticilerin, hasar tespitinde bulunmaları gerekliliği öncelikli bir konudur. Hasar tespitinde bulunmak adına; hayvanlar üreticilerinin 24 saat, don olaylarında bitkisel üreticilerin 10 gün ve diğer durumlarda ise 15 günlük süreleri vardır. Bu süreler içerisinde hasar ihbarı yapmaları durumunda genel olarak bir iki iş günü içerisinde bölgeye bağlı TARSİM eksper ekipleri hasar bölgesine gelip incelemeleri yapacaklardır. Yaptıkları incelemeler sonucunda hasarın nedenlerine dair, boyutuna dair ve maddi anlamdaki hasar dair raporlar tutacaklardır. Hemen bu işlemin ardından da hasar dosyası tamamlanacak ve en kısa sürede tarımsal üreticilerin gerekli tazminatı almaları sağlanacaktır. “TARSİM hasar tespiti ne zaman yapılır?” sorusunun merakı içerisinde olan üreticilerin, bir iki gün gibi kısa bir süre içerisinde destek almaları mümkündür.

TARSİM İletişim Bilgileri

TARSİM iletişim bilgileri olarak tarımsal üretim faaliyetlerinde bulunan bireylerin 0850 250 82 77 numaralı telefonu kullanmaları söz konusudur. Bu telefon vasıtasıyla hasar bildirimi, poliçe sorgulama, bilgi alma ve daha birçok konuya dair istedikleri bilgileri kolaylıkla alabilirler. TARSİM iletişim bilgileri için en detaylı bilgilere bu numaranın yanı sıra ayrıca TARSİM iletişim sayfasıyla da ulaşabilirsiniz.

TARSİM Poliçe Sorgulama

TARSİM poliçe sorgulama işlemi birçok seçenek ile gerçekleştirilebilecek bir işlemdir. TC kimlik numaranız ya da işletmenizin Vergi Kimlik Numarası gibi bilgiler, sorgulama işlemler için yeterli olacaktır. Üreticilerin genel anlamda tercih edebilecekleri sorgulama yöntemleri ise şunlar olarak bilinir:

TARSİM poliçe sorgulama konusunda üreticilerin yukarıda yer alan sorgulama kanallarını kullanmaları mümkündür.

TARSİM Sigortası Ne Zaman Yapılır?

TARSİM sigortası ne zaman yapılır?” gibi bir sorunun yanıtını merak eden üreticilerin, bu konuda özelinde TARSİM ilk ve son kabul tarihleri gibi bir detayı çok büyük bir dikkatle takip etmelerini önermekteyiz. İlk ve son kabul tarihleri her üretim faaliyeti, ürünü veya bölgesi için farklılık gösterebilir. Üreticilerin dikkatli bir şekilde bu tarihleri TARSİM son kabul tarihleri sayfasından takip etmeleri, TARSİM poliçelerini hangi tarihler aralığında alabileceklerini bilmeleri konusunda yardımcı olacaktır

Youtube video indir
Exit mobile version