Ella Ertesi Gün Hap Fiyatı 2022

Ella Ertesi Gün Hap Fiyatı 2022 ÇağrıMerkezin

Ella ertesi gün hapı fiyatı 2022 yılında çok merak edilmektedir. İlaç, cinsel ilişkiye girdikten sonra, 3 gün içerisinde kullanılabiliyor. Çok yüksek bir korunma oranına sahip olan ilacın fiyatı da dolar kuru ile paralel olarak artıyor.

Ella Ertesi gün hapları, ilişkiden sonra ilk 3 gün içerisinde alınmalıdır. Herhangi bir aksilik durumunda ise 5 güne kadar alınmalıdır. İlacın alınmadığı her gün, koruma oranı da ciddi oranda azalacaktır.

Bu yazımızda ella hap fiyatertesi gün hapı ella fiyatella doğum kontrol hapı fiyatı aramalarına cevap verdik. Umarız ki yazımız, fiyat araştırmalarınıza yardımcı olmuştur. Sürekli olarak güncellenen fiyat bilgilerine web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Ella Ertesi Gün Fiyat Listesi 2022

Ella Ertesi Gün Hapı FiyatlarıElla Ertesi Gün Hapı Fiyatı
Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 30 Mg135,00 TL
Ertes 72 Ertesi Gün Hapı Fiyatı97,00 TL
Norlevo Ertesi Gün Hapı Fiyatı125,50 TL

ella hap, ella nedir, ella ertesi gün hapı, ella fiyat, ella hap nedir, ella 30 mg, ertesi gün hapı ella

Ella Ertesi Gün HapıElla Ertesi Gün Hapı İlaç Fiyatı
Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 30 Mg. 2022135 TL
Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 30 Mg. 2021122,93 TL
Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 30 Mg. 202084,99 TL
Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 30 Mg. 201974,94 TL

Ella Ertesi Gün Hapı Nasıl Kullanılır?

Ella hap cinsel ilişki sonrasında yahut koruma yöntemi başarısız olduktan sonra kullanılır. En kısa sürede 120 saat, yani 5 gün geçmeden ağız yoluyla tek hap alınır. Eğer aldıktan sonra 3 saat içinde kusarsanız hemen doktora görünmeniz tavsiye edilir.

Alakalı İçerik  Vakıfbank Kredi Kart Yıllık Aidat İadesi Nasıl Geri Alınır? 2022

İlaç adet döngüsünün herhangi bir anında kullanılabilir. Hap alınınca sonraki adet birkaç gün gecikebilir. Ancak bu 7 günü aşarsa doktora gidilmelidir. Zira hamilelik durumu yaşanabilir.

ERTESİ GÜN HAPI NE İÇİN KULLANILIR?

Hormonal acil kontrasepsiyon (Ertesi gün hapı), döllenmiş yumurtanın rahim içine yerleşmesini önler. Yumurtlamadan önce kullanıldığında yumurta oluşumunu engeller. Yüzde 75-80 etkilidir.

ERTESİ GÜN HAPI NE ZAMAN ALINIR?

Hormonal acil kontrasepsiyon (Ertesi gün hapı) korunmasız ilişki sonrası 72 saati (3 günü) geçmeyecek şekilde alınır.

OLUMLU YÖNLERİ NELERDİR?

Güvenlidir, kullanım süresi kısadır, her yaştaki kadınlarda kullanılabilir, ucuzdur. Korunmasız cinsel ilişkiden ya da kontraseptif kullanımı sırasında olabilecek kazalardan sonra, istenmeyen gebeliklerin daha oluşmadan önlenmesi için fırsat yaratır.

ERTESİ GÜN HAPLARININ YAN ETKİLERİ VAR MI?

Ertesi gün hapının, acil olarak, en geç 3 gün içinde kullanılması gerekir. Tekrar kullanımında gebeliği önleyici etkisi azalır. Kullanımdan sonra yeni bir korunmasız ilişki ya da gebeliği önleyici yöntem kullanım hatası olursa korumaz. Diğer gebeliği önleyici yöntemler kadar etkili değildir, onların yerine kullanılmamalıdır. Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korumaz. Bulantı, kusma gibi yan etkileri vardır. İlişki sonrası RİA uygulamasında ise karın ağrısı, vajinal kanama ve lekelenme olabilir.

KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Hormonal acil kontrasepsiyon (Ertesi gün hapı) korumasız cinsel ilişki yaşayanlar için uygundur.

ERTESİ GÜN HAPI NASIL KULLANILIR?

Acil kontrasepsiyon için bir sağlık kuruluşundan mutlaka danışmanlık alınmalıdır. Hormonal acil kontrasepsiyon (Ertesi gün hapı) ilk 72 saat içerisinde uygulanmalıdır. İlk dozu almadan 1 saat önce bulantı ve kusmayı gidermek için bulantı giderici ilaç tok karına alınır, 12 saat sonra doz tekrarlanır. İlk ya da ikinci dozdan sonraki ilk 2 saatte kusma olursa, doz tekrarlanır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts