Çin: Tesla, Model Y RWD’nin Tahmini Teslimat Süresini Yarıya İndirdi

Çin: Tesla, Model Y RWD'nin Tahmini Teslimat Süresini Yarıya İndirdi ÇağrıMerkezin

Tesla’nın son zamanlarda giriş seviyesi Made-in-China (MIC) Model Y için tahmini teslimat süresini belirgin şekilde azalttığı Çin’de ilginç bir şey oluyor.

Üreticinin web sitesine göre, şimdi sipariş edilen bir  Tesla Model Y RWD versiyonu, önceki 4-8 haftanın yarısı olan 1-4 hafta içinde teslim edilecek.

Model Y’nin diğer iki versiyonu – Uzun Menzilli AWD ve Performans – hala sırasıyla 16-20 hafta ve 12-16 hafta gibi önemli ölçüde daha uzun bir bekleme süresi gerektiriyor.

Aynı zamanda, Çin’deki MIC Tesla Model 3’ün (her iki versiyon: RWD ve Performance) tahmini teslim süresi 12-16 haftadır.

Tesla daha uzun teslim süresi olacak

Tesla Model Y RWD’nin 3-4 kat daha kısa bir tahmini teslimat süresine sahip olması çok ilginç, özellikle burada ABD’de Tesla genellikle en üst (yüksek marjlı) sürümler için daha hızlı teslimat teklif etti.

Tesla Giga Şangay fabrikasının yakın zamanda tamamlanan yükseltmesiyle bir ilgisi olabileceğini tahmin ediyoruz, ki bu belki artık çok fazla Model Y RWD üretebilir veya en azından diğer türlere göre bu özel sürüme odaklanacak şekilde ayarlanmıştır.

Tesla Model Y, ilk yedi ayda 140.000’den fazla satılan Çin’deki en popüler birkaç elektrikli otomobil modelinden biridir . Giriş seviyesi versiyonu 316.900 CNY’den (45.927 $) başlıyor, 545 km (339 mil) CLTC sürüş menziline sahip ve 6.9 saniyede 0’dan 100 km/sa (62 mph) hıza ulaşabiliyor.

Tesis şu anda çok yüksek bir oranda çalışıyor ve potansiyel olarak Ağustos ayında 77.000 aylık rekora yakın seviyede .

Çin medyasına göre ( CnEVPost aracılığıyla ), Tesla’nın Çin’deki üretim kapasitesi, son tesis yükseltmesi sayesinde yılda 1,1-1,2 milyona (veya ayda 100.000’e kadar) ulaşabilir. Eğer öyleyse, belki diğer Model 3/Model Y versiyonlarının da daha kısa teslim sürelerini görebiliriz.

Alakalı İçerik  Cring fidye yazılımı, güvenlik açığı yoluyla endüstriyel hedeflere bulaşıyor
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts