PTT Yardım Parası Sorgulama – TC No ile E-Devlet Sorgulama

PTT yardım parası sorgulama işlemi nasıl yapılır, T.C. ile ptt yardım parası sorgulama, PTT yardım parası sorgulama ekranı, Telefonla PTT yardım parası sorgulama, PTT yardım parası hesaplara ne zaman yatıyor tüm detayları ile sizler için araştırdık.
PTT Yardım Parası Sorgulama – TC No ile E-Devlet Sorgulama ÇağrıMerkezin

PTT Yardım Parası Sorgulama işlemi devlet tarafından yapılan sosyal yardımların PTT hesaplarına yapılıp yapılmadığını merak etmektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardım paraları ödemeleri PTT aracılığı ile yapıldığından bir çok kişi PTT yardım parası sorgulama yaparak ödemelerinin yapılıp yapılmadığını öğrenebilirler.

Pandemi döneminde artan ekonomik koşullar sebebi bile bir çok kişi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kaymakamlık ve Sosyal Yardımlaşama ve Dayanışma Vakfı yardımlarına başvuruda bulunmuştur. Halen devam eden bu yardımlara başvuranlar yardımlarının yapılıp yapılmadığını PTT yardım parası sorgulama ekranında yada E-Devlet üzerinden TC kimlik no ile yardım parasını sorgulayabilirler.

PTT Yardım Parasını Kimler Alabilir

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından sosyal yardım parası ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardım parası başvuruları e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Kaymakamlık binalarında bulunan Sosyal Yardımlşama ve Dayanışma Vakfına gitmeden e-devlet üzerinden hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

PTT yardımını almak için;

 • Her hangi bir gelirinizin bulunmaması
 • Sosyal güvencenizin bulunmaması
 • Hane halkı gelirinin asgari ücretten düşük olması
 • İşsiz yada işten çıkarılan
 • Engelli ve yardım muhtaç kişiler

PTT tarafından ödenen sosyal yardım parasına başvuruda bulunduktan sonra ortalama 1 hafta içerisinde PTT yardım parası sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca devlet tarafından yapılan yardımları incelemek için aşağı verdiğim yazıları okumanızı tavsiye ederim.

PTT Yardım Parası Sorgulama Ekranı

PTT yardım parası sorgulama ekranı giriş yapmak için e-devlet uygulaması giriş yapmanız gerekmektedir. E-Devlet giriş yapmak için TC. kimlik numaranızı girdikten sonra PTT Üzerinden Yapılan Kurum Ödemeleri Sorgulama yazarak PTT adınıza yatan para olup olmadığını görebilirsiniz.

Hemen sizde PTT adınıza yatan para var mı öğrenmek için bu linke tıklayabilirsiniz >>>>> https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama

PTT üzerinden adınıza yapılan kurum ödemeleri ve sosyal yardımlar varsa liste halinde ödemenizin çekilebilir tutarını görebilirsiniz. Hemen en yakın PTT şubesine giderek adınıza yatan parayı çekebilirsiniz.

PTT Yardım Parası Sorgulama Telefon Numarası

PTT yardım parası yatıp yatmadığını öğrenmek için dilerseniz 444 1 788 numaralı PTT çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz. PTT çağrı merkezi numarası olan 444 1 788 aradıktan sonra kimlik numaranızı söyleyerek adınıza yatan bir ödeme yada sosyal yardım parası olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

PTT Yardım Parası Sorgulama E-Devlet

PTT yardım parasını sorgulamak için en kolay ve en hızlı yöntem e-devlet PTT yardım parası sorgulama işlemidir. PTT aracılığı ile adınıza yapılmış tüm sosyal yardım ödemelerini tek sayfada görmeniz mümkün.

Alakalı İçerik  Vodafone Kurumsal Müşteri Hizmetleri | Çağrı Merkezi 2022

E-devlet yardım parası sorgulama sayfasında adınıza yapılmış bir ödeme varsa bu ödemeyi size ödemenin ne zaman yapıldığını ve hangi tarihe kadar çekmeniz gerektiğini görebilirsiniz.

E-devlet yardım parası sorgulama için https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama e-devlet sayfasına giriş yapmanız yeterlidir.

Adım adım e-devlet PTT yardım parası sorgulama işlemi için;

 • E-devlet sitesine açın
 • TC. Kimlik numarasını ve şifre ile kullanıcı girişi yapınız
 • Arama kısmına PTT Üzerinden Yapılan Kurum Ödemeleri Sorgulama yazarak aratın
 • Karşınıza çıkacak sayfandan PTT yatan para sorgulama linkine tıklayın
 • Açılan sayfada adınıza yapılmış tüm ödemeler listelenecektir
 • Ayrıca bu sayfa PTT aracılığı ile adınıza yapılan tüm ödemeleri gösterir
 • Dilerseniz bu linke tıklayarak https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama direk sorgulama sayfasına giriş yapabilirsiniz.

TC Kimlik No ile PTT Yardım Parası Sorgulama

Aile ve Sosyal Bakanlığı tarafından Sosyal Yardım başvuruları artık e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Her hangi bir devlet kurumuna yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmeden e-devlet üzerinden başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Adınıza yapılan ödemeler PTT aracılığı ile yapıldığı için bir çok kişi TC kimlik no ile PTT yardım parası sorgulama nasıl yapılır araştırmaktadır.

TC kimlik no ile adınıza yapılmış para olup olmadığını sorgulamak için https://www.turkiye.gov.tr/acshb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama linkine tıklayabilirsiniz.

PTT adınıza yapılmış ödeme ekranında belirtilen tarihe kadar ödemenizi alabilir yada varsa PTT kartınıza akratarabilirsiniz.

PTT Adıma Yatan Para Var Mı

Sosyal yardım başvurusunda bulunan yada düzenli olarak devlet yardımı alan bir çok kişi PTT adıma yatan para var mı PTT yardım parası yattı mı sorusuna cevap aramaktadır.

PTT adıma yatan para var mı merak ediyorsanız dilerseniz 444 1788 numarasını arayabilir yada hemen e-devlet uygulamasına giriş yaparak PTT yardım parası sorgulama sayfasına giriş yapabilirsiniz.

PTT Yardım Paraları Ne Zaman Yatacak

PTT yardım parası başvurusu yaptıktan sonra PTT sosyal yardım paraları ortalama 1 hafta içerisinde onaylanmakta ve e-devlet üzerinden görünmektedir. Başvuru yapmanızın ardından 1 hafta sonra e-devlet üzerinden paranızın yatıp yatmadığını kontrol ederek ödemenizi hemen alabilirsiniz.

PTT yardım parası hesaplara ne zaman yatıyor?

PTT yardım parası alan kişilerin diğer merak ettiği bir konu da PTT yardım parası hesabıma ne zaman yatar sorusudur. Sosyal yardım ödemesi almaya hak kazanan kişilerin yardım paraları başvuru işleminin tamamlanması ile beraber bir hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

PTT yardım parası ödemesini nasıl alırım?

PTT yardım parası ödemesi; sorgulama ekranınızda görüntüleniyorsa, T.C. kimlik kartınız ile beraber size en yakın PTT şubesine giderek yardım paranızı çekebilirsiniz.

PTT adıma yatan para var mı?

Düzenli olarak devlet tarafından yardım alan kişiler, adıma yatan para var mı yada PTT yardım parası yattı mı gibi soruların cevaplarını araştırmaktadır.

PTT üzerinden adınıza yatan parayı sorgulamak için;

 • PTT çağrı merkezi (444 1788 ),
 • E-Devlet PTT Sorgulama ekranı

ek olarak PTT şubelerini ziyaret ederek T.C. kimlik numaranızı belirterek adınıza yapılan bir ödeme olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

T.C. ile ptt yardım parası sorgulama

T.C. kimlik numaranız ile PTT yardım sorgulaması yapmak için öncelikle e-devlet sistemine giriş yapmalısınız. PTT üzerinden adınıza yönelik bir ödemeyi e-devlet üzerinden sorgulamak ve sonucu öğrenmek şu adımlar izlenir.

 1. E-devlet sitesine giriş yapılır,
 2. Arama kısmına “PTT Genel Müdürlüğü hizmetleri” yazılır,
 3. PTT Kurum Ödemeleri Sorgulama bağlantısı tıklanır. 
Alakalı İçerik  Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma 2022

PTT yardım ödeme sonucunuzu öğrenmek için yukarıdaki adımların başarıyla tamamlanması gereklidir.

PTT Yardım Parası Nasıl Alınır?

PTT yardım parası kapsamında vatandaşların eğer tanımlanmış bir banka hesabı bulunmuyorsa PTT üzerinden ilgili kişilere ödeme yapılmaktadır. Yardım parası almak için başvuruların PTT’ye değil, direkt olarak ilgili kamu kurumuna yapılması gerekmektedir.

Bazı durumlarda ise doğrudan bu paralar PTT üzerinden aktarılabilmektedir. Örneğin doğum parası kapsamında, canlı doğum gerçekleştiren kişilerin çocuklarının kimlik paylaşım sistemine çocuklarının kaydolmasının ardından bu paralar hesaplara aktarılabilir.

Genel olarak her aileden sadece bir kişi adına maddi destekler ödenmektedir. Maddi durumu iyi olmayan bir ailede, aynı hane içinde kalan kişilerden sadece biri için PTT kanalı ile ödemeler gerçekleştirilmektedir. PTT üzerinden yapılan yardım ödemeleri arasında birçok başlık yer almaktadır. PTT yardım parası sorgulama işlemlerinin yapılarak yardım türü fark etmeksizin tüm ödemelerin görüntülenmesi mümkündür.

PTT Yardım Sorgulama

PTT adıma yatan para sorgulama e – Devlet üzerinden yapılmaktadır. Yardım parası başlığı altında incelenen tüm bu ödemeler kapsamında vatandaşların hızlıca işlem yapmaları sağlanmaktadır. PTT üzerinden yapılan ödemelerin tamamını sorgulayabilir veya doğrudan hizmet özelinde sorgulama işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

PTT’den vatandaşlar yapılan ödemelerin kapsamına göre e – Devlet üzerinden vatandaşların şifreleri ve kimlik numaraları ile sorgulama işlemlerini kısa sürede tamamlaması sağlanır.

PTT yardım sorgulama kapsamında şu ödemeler yaygın olarak sorgulanmaktadır:

 • Evde Bakım parası Sorgulama
 • Emzirme Parası Sorgulama
 • Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama
 • PTT Üzerinden Yapılan Kurum Ödemeleri Sorgulama vb.

Pandemi döneminde de verilen birçok yardım kapsamında da pandemi sosyal destek sorgulama işlemlerinin e – Devlet üzerinden yapılması sağlanmıştır.

TC ile PTT Yardım Başvurusu

T.C. ile PTT yardım parası sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Herhangi bir PTT ödemesi sorgulaması için e – Devlet’e giriş yaptıktan sonra, T.C. kimlik numarası ve e – Devlet şifresi girilerek sorgulama adımları izlenmektedir.

Sorgulama işlemlerinin yapılması için e – Devlet şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. e – Devlet şifresi olmayan vatandaşların, en yakın PTT şubelerine giderek e – Devlet şifresini talep etmeleri mümkündür. Şifrelerini alan vatandaşların aynı gün içinde ister mobil ister web üzerinden e – Devlete erişim sağlayarak adlarına PTT üzerinden ödenen herhangi yardım parası olup olmadığını sorgulamaları mümkündür.

PTT Yardım Başvurusu Sorgulama Ekranı

PTT pandemi parası sorgulama işlemleri başta olmak üzere hesabına PTT üzerinden herhangi bir ödeme yapılıp yapılmadığını sorgulamak için ilgili e – Devlet ekranına giriş yapılması gerekmektedir.

Adınıza yapılan bir sosyal yardım olup olmadığını öğrenmek için: ‘’Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı > Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama’’ ekranı üzerinden e – Devlet aracılığıyla işlem yapabilirsiniz.

PTT’den birçok kesimden vatandaş için farklı şartlar altında ödemeler yapılmaktadır. Askerlik yol parasından doğum ve emzirme yardımına kadar birçok sosyal yardım PTT yardım parası sorgulama ekranı üzerinden takip edilerek öğrenilebilir. T.C. numaraları ve e – Devlet şifreleri ile vatandaşların PTT’den yapılan bir ödeme alıp almadıklarını kontrol etmesi mümkündür.

Adıma Yardım Parası Yatıp Yatmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Adıma yardım parası yatıp yatmadığını nasıl öğrenebilirim? E-Devlet üzerinden ve PTT Merkezlerinden Sorgulama Yapabilirsiniz. e-Devlet üzerinden sorgulama yapmak için “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” linkine tıklayarak giriş yapın sonra  e-Devlet hesabınıza T.C. Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapın. Daha sonra sorgulama butonuna tıklayın, ekran karşınıza gelecektir.

Alakalı İçerik  Puro Fiyatları Ağustos 2022 Tekel & Küba & Punta Puro Sigara Fiyatı

PTT merkezlerinden yardım sorgulaması yapmak için 444 1 788 numaralı PTT çağrı merkezlerini arayarak bilgi alabilirsiniz. Eğer ki PTT şifrenizi biliyorsanız PTT Bank Online hizmetler linkine tıklayarak, T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak hesabınızı kontrolünü yapabilirsiniz.

PTT Hesabında Para Ne Kadar Bekler ?

PTT hesabında para ne kadar bekler?; Hak sahiplerine ödenmek üzere bekletilen havaleler ödeme yerlerince geliş tarihinden bu yana bir ay, postrestant işaretli havalelerde geliş tarihinden bu yana iki ay süre ile alıcının başvurması için bekletilir. Bu süreler çek ödeme havaleleri için de geçerlidir.

PTT’ye Yatan Para Atm’den Çekilir Mi?

PTT’ye yatan para Atm’den çekilir mi?; Yeni T.C. kimlik kartları, üzerindeki çip teknolojisi aracılığıyla, bankacılık işlemleri ve ödemelerde kullanılabilecek durumda. Bugüne kadar altyapı yetersizliği olduğu için bu tarz işlemlerde kullanılamayan yeni kimlik kartları artık PTT’den para çekmek için kullanılabilir durumda.

Bundan sonra kısa çalışma ödeneği, sosyal yardım, doğum yardımı ve İŞKUR ödemeleri çipli T.C. kimlik kartlarıyla gerçekleştirilebilecek. PTT’de hesabı olan yahut olmayan tüm vatandaşlar kimliklerini ATM’ye okutarak kendisine yatan parayı çekebilecek. Kart şifresi olarak kimlik çıkartılırken nüfus müdürlüklerinden verilen PIN şifresi girilmesi gerekiyor.

PTT’ye Yatan Rapor Parasını Banka Hesabına Aktarma

PTT’ye Yatan Rapor Parasını Banka Hesabına Aktarma; Rapor aldıktan sonra paranın hesaba geçip geçmediğini görmek için sistem üzerinden ödeme sorgulaması yapılır. Ödemesi gözüküyor ise öncedenden elde edilen banka hesabı seçilerek, ödemenin bu hesaba yapılması talep edilir.

Sosyal Yardım Ön Değerlendirme Kabul Edildi Ne Demek ?

Sosyal yardım ön değerlendirme kabul edildi ne demek ?; Sosyal destek başvurusu yapıldıktan sonra beyan edilen bilgiler incelenerek ön değerlendirme yapılır. Uygun görülürse hanenin kapsamlı sosyal incelemesi gerçekleştirilir. Sosyal inceleme ardından uygun görülen vatandaşlarımızdan durumlarını gösteren belgeler istenir. Hakkınızda destek kararı alındığında tarafınıza bilgilendirme mesajı gönderilmektedir. Bu bilgilendirme mesajında ödemeyi nereden alacağınıza dair geniş bir şekilde bilgi bulunmaktadır.

Nakdi Yardım Kaç Ayda Bir Veriliyor 2022 ?

Nakdi yardım kaç ayda bir veriliyor 2022 ?; 

 • Doğum Yardımı : Birinci çocuk için 300 TL, İkinci çocuk için 400 TL, Üçüncü ve sonraki çocuklar için 600 TL. Ödemeler tek seferliktir.
 • Çoklu Doğum Yardımı : 215 TL. Ödemeler  her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.
 • Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı : 500 TL. Ödemeler her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.
 • Öksüz ve Yetim Yardımı : 300 TL. Ödemeler her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.
 • Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı : 500 TL. Ödemeler her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.
 • Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı : 200 TL. Ödemeler her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır.
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts
4441444 ÇağrıMerkezin
Read More

4441444

4441444 numarası kime ait? 4441444 telefon numarası, 444 1 444 müşteri hizmetleri hakkıonda bilgi alabilirsiniz.