Akbank Kredi Kartı veya Sim Kart Bloke Kaldırma

Akbank Kredi Kartı bloke kaldırma ve Akbank sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır hakkında detaylı bilgiyi haberiminizin devamında bulabilirsiniz.
Akbank Kredi Kartı veya Sim Kart Bloke Kaldırma ÇağrıMerkezin

Akbank internet bankacılığı şifresinin bloke olması halinde kişiler bankaya fiziksel olarak başvurarak ya da telefon bankacılığını kullanarak bloke kaldırma işlemini kolaylıkla ve ücretsiz olarak yapabilirler.

Akbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma nasıl yapılır?

Telefon Bankacılığı Üzerinden Akbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma İşlemi

 • ­Kişi günün her saatinde hizmet veren Akbank müşteri hizmetleri telefonlarından birini aramalıdır. Bu numaralar 0850 222 25 25 ve 444 2 525’ tir.
 • Numaralardan herhangi biri arandıktan sonra otomata müşteri temsilcisine bağlanması yönünde talimat verilmelidir.
 • Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra Akbank internet bankacılığı bloke kaldırma işleminin yapılmak istenildiği söylenir.
 • Daha sonra müşteri temsilcisinin vereceği ve isteyeceği bilgiler doğrultusunda yeni bir şifre edinilir.

Akbank Şubeleri Üzerinden İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma İşlemi

 • Kişi kendisine en yakın Akbank şubesini fiziksel olarak başvurmalıdır.
 • Şube içerisinde sıra numarası almalı ve sırası geldiğinde vezneye gitmelidir.
 • Veznede yer alan Akbank çalışanına internet bankacılığı şifre bloke iptal etme işlemini yapmak istediğini söylemelidir.
 • Ardından istenilen bilgi ve evraklar görevliye verilmelidir.
 • Sonrasında yeni bir internet bankacılığı şifresi bankada kayıtlı olan cep telefon numaranıza SMS olarak gönderilecektir.

Akbank Direkt Şifreci Cihazı İle İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma İşlemi

 • Akbank müşterilerine tek kullanımlık internet bankacılığı şifresi veren ‘’Akbank Direkt Şifreci’’ adı verilen bir cihaz sunmaktadır.
 • Kişi bu cihazı 35 TL karşılığında Akbank şubelerinden ya da eve teslimat seçeneğiyle satın alabilmektedir.
 • Cihazın özelliği müşterilere bloke, sistemsel hata gibi durumlarda tek kullanımlık Akbank internet bankacılığı şifresi Kişide bu şifre ile hesabına erişim sağlayabilir ve hesabı üzerinden Akbank internet bankacılığı bloke kaldırma işlemini ayarlar menüsünden şifresini güncelleyerek yapabilir.

AKBANK SİM KART BLOKE KALDIRMA

Akbank bloke kaldırma işlemi için tercih edilecek ilk yöntem çağrı merkezini aramaktır. Bunun için Akbank Müşteri Hizmetleri 444 2 525 veya 0850 222 25 25 numaralı telefondan aranarak müşteri temsilcisi yardımı ile simkart blokesi kaldırabilir. Bu işlemde müşteri temsilcisi güvenlik adımı uygulayacaktır, bunun için TC. Kimlik numarası , anne kızlık soyadının bazı harflerini doğum tarihi doğum yeri gibi güvenlik amaçlı sorular soracaktır. Bu nedenle görüşmeyi şahsen yapmanız daha uygun olacaktır. Bu yöntem bloke kalırmanız için en hızlı yoldur. Bir diğer yöntem ise banka ATM’leridir. bunun için banka kartınızla ATM’ye girişi yaptıktan sonra işlemler menüsü altında mobil şube işlemlerinden simkart aktifleştirme yaparak blokeyi kaldırabilirsiniz. Akbank simkart bloke kaldırma işlemlerinden bir diğeride banka şubeleridir. Bunun için size en yakın Akbank şubesine giderek müşteri temsilcisi yardımı ile simkart blokesi kaldırılır. Bu diğer yöntemlerden daha zahmetli olacaktır.

Akbank Sim kart bloke kaldırma

Akbank Şifreci kullanarak Bloke Kaldırma

ktivasyon sonrasında Akbank Mobil veya İnternet girişlerinizde Akbank Şifreci ile ürettiğiniz şifreleri girebilirsiniz.

Akbank Şifreci yanınızda değilken Akbank Mobil veya İnternet’e girmek isterseniz, alternatif olarak cep telefonunuza SMS ile gönderilen tek kullanımlık şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Akbank Mobil veya İnternet girişinde fazla sayıda hatalı şifre girmeniz durumunda, Akbank Şifreci bloke olacaktır. Blokenizi açmak için kart bilgilerinizle beraber Akbank Şifreci “Bloke Açma” sayfasından işlem yapabilirsiniz. Dilerseniz en yakın şubemize giderek de blokeyi kaldırabilirsiniz.

Bloke Açma için tıklayın.

Akbank Şifreci İptal etme

Herhangi bir sebeple Akbank Şifreci kullanmaktan vazgeçmeniz durumunda en yakın şubemizden iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İptal sonrasında, Akbank Mobil veya İnternet girişlerinizde Cep Şifre’yi kullanabilirsiniz. Cihazın iadesi halinde güvenlik uygulamaları gereğince cihaz başkasına tahsis edilemeyeceğinden Şifreci iade alınmayacaktır. Herhangi bir nedenle Şifreci’nin kapatılması talep edilirse, Şifreci cihazı bir daha kullanılamayacak olup tahsil edilen ücret iade edilemeyecektir.

Akbank Sim kart iptal hakkında sıkça sorulan sorular

Akbank hesap bloke hangi durumda yapılır?

Akbank kredi kartınız kayboldu ya da çalındı ise, telefonunuz üzerinden 444 2 525 numaralı Akbank Müşteri Hizmetleri’ni arayarak kredi kartınızdan şüpheli alışveriş ve transfer yapıldığına dair bilgi vermeniz durumunda yapılan işlem şüpheli görülürse ve kart siz de olsa dahi kredi kartınıza Akbank bloke koymaktadır.

Akbank blokeli tutar ne demek?

Bloke nedir önce onu açıklayalım, kişi veya kişilerce banka hesabımızın dondurularak hesabımızda borç miktarına göre o tutar bloke edilir. Blokeler borç miktarına göre yapılır, yani 500 TL borcunuz var ise banka hesabınızda sadece 500 TL’lik bir bloke konulur, geri kalan tutarı kullanabilirsiniz.

Banka hesabına hangi durumlarda bloke konulur?

Sözleşmeye uyulmaması, ödemelerin yapılmaması gibi nedenler doğrultusunda, bankaların uyguladığı idari ve yasal takip işlemleri sonucunda, icra takibi ve hukuk mahkemeleri ile borçlu olan kişilerin maaş hesapları bloke edilir. … Bankalar hesaba bloke koyma işlemini sadece borç ödenmediği zaman gerçekleştiremez.

Makaleyi ne kadar faydalı buldunuz?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz

Ortalama reyting 0 / 5. Oylama Sayısı: 0

Bu yazıyı oylayan ilk siz olun

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
Akbank Şikayet Hattı ÇağrıMerkezin
Read More

Akbank Şikayet Hattı

Akbank ile ilgili bir problem mi yaşadınız? Banka ile ilgili bir şikayetiniz mi var? Burada yer bilgiler işinize yarayacaktır.