Instagram video indir

Akbank Kiralık Kasa

Akbank’ın sunduğu kiralık hasa hizmetleri hakkında güncel ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Akbank Kiralık Kasa ÇağrıMerkezin

Kiralık Kasa Neden Önemlidir?

Akbank kiralık kasa almak çok kolaydır, sadece bu konuda biraz bilgi edinmelisiniz. İnsanların yaşam standartları geliştikçe, kasaların önemi giderek artmaktadır.

Kiralık kasa nedir diye sorulduğunda, bu kasa, değerli eşyalarınızı vandalizm, soygunlar, yangın, sel, fırtınalar, depremler ve birçok olağanüstü tehlikeden korur. 

Kiralık kasa boyutları ve özellikleri neler dikkatlica araştırmak gerek. Ayrıca etrafta olmadığınızda, ona erişebilecek güvenilir bir kişiye veya bankaya sahip olmayı düşünmelisiniz, bu önemli bir detaydır. Kiralık kasa ücreti gibi birçok detay makalemizde yer alacak.

Kiralık kasalar; duvar, mobilya, bodrum kat veya zemin gibi güvenli bir yere monte edilmeli ve yüksek kaliteli tonozlar ve belirlenen bazı prosedürlerile sabitlenmelidir. Makalemizde Akbank kiralık kasa ücreti nedir diye ayrıca görebileceksiniz zira bu fiyatlar her yıl güncelleniyor.

Birçok kullanıcı kiralık kasa fiyatları nelerdir diye birçok kullanıcı aratıyor ve sonuca ulaşmak için hayli araştırma yapıyorlar bu yüzden biz de okuyucularımız için kiralık kasa ücretleri 2020 güncellemesini de makalemize ekledir.

Ayrıca banka batarsa kiralık kasaya ne olur, bankadaki kiralık kasaya güvenilir mi, hırsızlık mümkün mü, kiralık kasa avantajları, kiralık kasa güvencesi var mı ve kiralık kasaya para konur mu gibi birçok konuyu da makalemizde incelemiş olacağız.

Bankadaki kasa para konulur mu? Bankanın kiralık kasa güvencesi

Kiralık kasanıza koyabileceğiniz için bazı öğeler şunlardır; para, doğum ve evlilik sertifikaları, sigorta poliçeleri, yedek anahtarlar, kayıt defterleri, pasaport fotokopileri, sürücü ehliyeti fotokopileri,videoları ve fotoğraflar, tahvil gibi borsa belgeleri, emlak tapuları, kıymetli metaller, madenler ve takılar… Sadece bunlar da değil, her zaman ihtiyacınız olan şeylerin güvenli bir şekilde orada tutulması gerekir. Kiralık kasa, ölene kadar güvenebileceğiniz tek şeydir.

Akbank kiralık kasa fiyatları 2020 yılı güncellemesi

Kullanıcılarımızın bizden istediği banka kiralık kasa fiyatları 2020 yılı güncel bilgilerini sizler için paylaşacağız. Eğer herhangi bir yıllık ücret ödeme borcunuz varsa, kredi kartınızın limiti doluysa, mevduat hesabınızda para yoksa ve sizden ödeme tahsil edilemediyse Akbank bu depozito bedelini hizmet bedeli olarak hesabınızdan düşecektir. Banka kiralık kasa fiyatları genellikle banka politikasına, kasanın türüne ve boy ölçümüne göre değişkenlik göstermektedir. Size aşağıda Kiralık kasa ücretleriyle ilgili en güncel detayları bankaya ulaşarak edinebilirsiniz.

Akbank kasa ücretleri 2020 – Kiralık kasa boyutları

Akbank kiralık kasa 2020 yılı güncel ücret tablosu ve kiralık kasa boyutları aşağıdaki gibidir:

Kiralık kasa ücretleri 2020

Küçük Kiralık Kasa: 515 TL
Orta Kiralık Kasa: 600 TL
Büyük Kiralık Kasa: 780 TL
Depozito: Kasa Ücreti Miktarında
BSM Ücreti: Dahil

Akbank kiralık kasa boyutları ve özellikleri

Kişisel kasanın boyutu ve stili: Kişisel kiralık kasanın boyutu gibi bir sınıflama, kasa içinde depolanacak öğeler aracılığıyla (boy ve ağırlık) belirlenir. Ücret kısmına gelince,Akbank kiralık kasa ücreti genellikle, kiralık kasanın boyutuna, türüne ve bazı diğer bankaca belirlenmiş güvenlik özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir.

Kiralık kasa boyutları Yükseklik – Genişlik – Derinlik

Küçük Boy Kasa    :    11,5 cm          24,5 cm    41 cm
Orta Boy Kasa       :    16,5 cm          24,5 cm    41 cm
Büyük Boy Kasa    :    26,5 cm          24,5 cm    41 cm

Akbank kiralık kasa depozito ücreti – kiralık kasa depozito nedir?

Birçok kullanıcı kiralık kasa depozito nedir diye internette aratıyor. Akbank kiralık kasa tutarken, bankanız kiralama hizmeti bittiğinde size geri ödemek üzere sizdenkiralık kasa depozito ücretialacaktır.Eğer bankaya ödenmemiş herhangi bir borcunuz yoksa hizmetiniz sona erdiğinde bu depozito bedeli size iade edilir.

Bir bankada kiralık kasa satın alırken nelere dikkat etmelisiniz?

 Kasa alırken dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Bu önemli faktörlerden bazıları aşağıda listelenmiştir:
Kasanın maliyeti: Maliyet, alınacak kasanın belirlenmesinde hayati bir rol oynar. Uygun maliyetli ve uygun fiyatlı olmalıdır, ancak güvenilirliği yüksek olmalıdır.
Kalite: Her zaman ne olursa olsun herhangi bir yıkımdan ve zarardan yalıtılmış bir şekilde kalacak kaliteli bir kasa seçmelisiniz.

Banka kiralık kasa güvencesi var mı?

İçinde depolanacak ürünler: Bir kasada saklanacak öğelerin değeri ve miktarı, edinilecek kasanın türünü ve detaylarını büyük ölçüde belirler. Belirli bir ürün yelpazesini güvence altına almak için farklı tip kasalar yapılır. Detaylı bilgiyi bankadan alabilirsiniz.
Gerekli kilit tipi: Gereksinimlerinize en uygun kilidi olan bir kasa edinmek mantıklı olacaktır.
Kasanın nereye yerleştirileceği: Kasanızın yeri çok önemlidir. Her zaman kolayca erişebileceğiniz, ancak yetkisiz kişilerden uzak kalacağına güvenebileceğiniz bir yer seçin.
Kasanın yapımında kullanılan malzeme: Herhangi bir yıkımdan ve zarardan arınacak yapıda ve güçlü olması gerekir.

Nakit, mücevher ve değerli eşyalarınızı güvende ve korunmuş tutmak için yüksek kaliteli güvenli bir kasa arıyorsanız Akbank kiralık kasa hizmetinden güvenle faydalanabilirsiniz.

Akbank Kiralık Kasa Avantajları-Banka kiralık kasa mevzuatı

Bankada kasa bulundurmanın faydaları sınırsızdır. Bu avantajlardan bazıları şunlardır:

1. Hayati Belgeler

Kiralık kasalar yaşamsal kimlik ve mal bilgilerinizi saklamak için mükemmel bir yerdir ve bu yerler kolayca erişilebilir. Kiralık kasanız güvenli ve herhangi bir tehlikeden arınmış olmalıdır. Mal tapuları, doğum belgeleri, evlilik sertifikaları, sözleşmeler, sigorta poliçeleri, döviz, pasaportlar, sosyal güvenlik sertifikaları, hisse senedi sertifikaları, vasiyetname ve vekaletname gibi yasal veresmi belgelerin saklanması için bir güvenlik tesisi gereklidir. Bu gibi belgeleri evde saklamak bazen zor olabilir. Güvenli bir yerde her gün ulaşabileceğiniz bu önemli belgeleri saklamak her zaman önemlidir.

2. Bir felaketten korunma

Bir felaket tipi her zaman hayatınızı vurabilir. Sel, patlama, kasırga, fırtına, hırsızlık ve deprem gibi felaketler mülke büyük zararlar verebilir. Yangına dayanıklı olan bir kiralık kasa, eşyalarınızı yangında tahrip olmaktan kesinlikle koruyacaktır.

Banka batarsa kiralık kasa ne olur?

3. Devlet idaresi

BDDK’nın bankanın kapanma duyurusunu vermesinin ardından bankanın iflas süreci gerçekleşmektedir. Türkiye’de banka kasalarında yer alan kıymetlerin tamamı devlet güvencesindedir. Yani şahsi mülkler tamamen devlet idaresi tarafından koruma altındadır.

Yani bankanın kapanmış, iflas etmiş olması kasa sahiplerini etkilemez. Kiralık kasa sahiplerinin kendi hesaplarında bankayla veya devletle bir ilişkisi, bir sorunu veya alacak vereceği yoksa tüm varlıkları koruma altındadır ve tamamen hesap sahibine iletilir. Bir bankanın kapanış sürecinde ise iflas veya kayyum kuralları gereği işleyen süreç altında ilan edilen tarihler ve yönergeler gereği hak sahipleri kasalarını teslim alabilir veya kasa üstündeki haklarını talep edebilirler.

Bankanın ve BDDK’nın yapacağı açıklama çerçevesinde hak sahibi hakkındaki süreç işletilecektir. Olağanüstü bir el koyma, kayyum atanma ve benzeri durumlar kiralık kasa sahibi için geçerli değil ise, kiralık kasa sahibi kasada yer alan tüm emanetlerini eksiksiz teslim alacaktır.

İnsanlar vefat ettiğinde, sahip oldukları değerli eşyalar faydalanıcılara dağıtılır. Bu nedenle, idareci kurumun bunlara erişmesini kolaylaştırmak için mülkiyet senetlerini, vasiyet evraklarını ve tüm gereklibelgeleri güvenli bir kutuda saklamak önemlidir. Yürütücü kurum veya kişi merhumun sahip olduğu mülklere ilişkin hayati bilgileri almak için kasaya her zaman erişim iznine sahiptir. Bazı insanlar vefat etmeden önce emlak dağılımları hakkında bazı kurallar ve şartlar bırakır. Bu nedenle, gerekli tüm belgeleri kolayca izleyebilmek için bir güvenlik kutusuna yerleştirmek her zaman önemlidir.

Bankalardaki kiralık kasaya güvenilir mi? Hırsızlık mümkün mü?

4. İç rahatlığı

Bankaların kasa bölümüne hiçbir hırsız ulaşamaz, bu konu en önemli detaydır. Tüm değerli eşyaların yetkisiz insanlardan korunan bir yerde olduğunu ve her an ulaşılabilecek bir mesafede olduğunu bilmek ev sahibine huzur sağlar. Bunun nedeni, değerli eşyalarınızı saklamak için kendinizi güvenli bir yerde tutmanızın önemli olmadığıdır. Size ne olursa olsun kasanız güvendedir, bu belgeleri yanınızda tutmanıza gerek yoktur.

Güvenlik kasası, orijinal belgeleriniz kaybolursa veya yok edilirse başka türlü resmi başvurular yapma ve uğraşma zahmetinden sizi kurtarır. Ayrıca, sahibi tarafından izin verildiğinde belgelere kolaylıkla erişebildikleri için diğer aile üyelerine de huzur verir.

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts
Youtube video indir