Instagram video indir

Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma 2022

Sim Kartınızın kapatılma nedenleri farklılık göstermektedir. 1 Nisan 2016 yılında Türkiye’de bulunan tüm operatörler Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ve diğerleri 4.5G uyumlu sim kart ve cihaz uygulaması için mobil iletişim altyapısını değiştirmiştir.
Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma 2022 ÇağrıMerkezin

Yapı Kredi Sim Kart Değişikliği Blokesi Neden Olur?

Sim Kartınızın kapatılma nedenleri farklılık göstermektedir. 1 Nisan 2016 yılında Türkiye’de bulunan tüm operatörler Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ve diğerleri 4.5G uyumlu sim kart ve cihaz uygulaması için mobil iletişim altyapısını değiştirmiştir. Bu değişiklik ile birlikte binlerce banka müşterisinin kullandıkları cep telefonları numaralarınıza engel koyularak sim kartları bloke edilmiştir. Bunun anlamı artık SMS ile gelen bilgilendirme, onay mesajları ve gerekli şifreleri bankalarından alamayacaklardır. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılığı kullanamayacak, 3D Secure internet alışverişlerinizi yapamayacak SMS ile kart şifrenizi belirleyemeyeceksiniz. Yapı Kredi’de diğer bankalarda olduğu gibi güvenlik bilgileriniz üçüncü şahısların eline geçmemesi adına sim kartınıza aşağıdaki durumlarda bloke koyuyor:

 • Kayıtlı numaranız 4.5G ile uyumlu hale geldiğinde
 • Sim kart yenileme/ değişikliği işlemlerinde
 • Numaranızı başka bir operatöre taşıdığınızda
 • Numaranızı tamamen değiştirdiğinizde

Bahsettiğimiz durumlar söz konusu olduğunda Yapı kredi bankası güvenliğiniz için sim kartınıza bloke koymaktadır. Kartınızı tekrar aktif hale getirmek Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemi ise oldukça kolaydır. Aşağıda listelediğimiz yöntemlerle sim kart değişikliği blokesini kaldırmanın hızlı yollarını bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?

Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma yerleri için bankanın size sunmuş olduğu seçeneklerden birini seçebilirsiniz. Sim kart değişikliğinde yapılması gerekenleri liste halinde derledik. Bireysel müşterileri için daima en kolay yolları onlara sunan Yapı Kredi bankası, sim kart bloke kaldırma işlemi içinde size en uygun seçenekleri sunmaktadır. Bu seçenekler ile sizde en kısa sürede bir sebeple sim kartınıza koyulan blokeyi kaldırabilir ve hayatınıza devam edebilirsiniz. Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma yolları şunlardır:

 • Yapı Kredi ATM’sinden
 • Yapı Kredi İnternet Şubesinden
 • Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezinden

Sim kart değişikliği bildirimini yaparak güncellemenizi tamamlayarak akıllı sms bloke kaldırma işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma

1. Yapı Kredi atm’lerinden sim kart bloke kaldırma: Kullanıcı Başvuru İşlemleri > Kullanıcı İşlemleri > SIM Kart Bloke Kaldırma Akıllı SMS Numarası Onay > SIM Kart Bloke Kaldırma adımlarını takip edebilirsiniz. Gelecek ekranda bloke kaldırmak istediğiniz cep telefonunuzu girerek ‘giriş’ tuşuna basarak, blokenizi kaldırabilirsiniz. 
2. İnternet şubesinden sim kart bloke kaldırma: Kullanıcı Kodu/ T.C. numaranız ve şifreniz ile giriş yapın. Sim kartınız blokeli ise cep telefonunuza bilgilendirme mesajı gelir ve internet şubesi giriş ekranından bloke kaldırma ekranına yönlendirilirsiniz. İşleminizi tamamladığınızda yeni telefonunuza gönderilen akıllı şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz.
3. Yapı Kredi müşteri hizmetlerinden sim kart bloke kaldırma:  /  numaralı telefonları arayarak sim kart bloke kaldırma talebinizi iletebilirsiniz. Dilerseniz sesli yanıt sistemi üzerinden “SIM Blokenizi Kaldırmak” menüsünden bloke kaldırma işlemini anında yapabilirsiniz.

Yapı Kredi sim kart blokesi kaldırma nasıl yapılır diye merak edenler, çeşitli yollardan işlemleri tamamlayarak internet bankacılığı kullanmaya başlayabilirler. Siz de sitemizi takip ederek tüm bankacılık ve finans bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dilerseniz paranızı değerlendirmek için en yüksek faiz veren bankaları karşılaştırabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıya gidebilir ve bankaların mevduat faiz oranlarını karşılaştırabilir, mevduat hesaplamaları yapabilirsiniz.

Yapı Kredi İnternet Bankacılığından Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi internet bankacılığından sim kart bloke iptali yapabilmek için uygulamanız gereken basit adımlar söz konusudur. Sim kart değişikliği, numara değişikliği veya operatör değişikliği nedeniyle kullanıma kapatılan sim kartınızı aşağıdaki adımları izleyerek aktif hale getirebilirsiniz.

 • Yapı Kredi internet bankacılığına T.C kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapın.
 • Eğer sim kartınız blokelendi ise gelen ekranda otomatik bir şekilde bloke kaldırma ekranına yönlendirilirsiniz.
 • Bu sayfada güvenliğiniz adına sizden kişisel bilgiler istenecektir, bu bilgileri eksiksiz doldurun.
 • Bu işlemden sonra cep telefonunuza bir akıllı SMS şifresi gelecektir. Bu şifre ile internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

Şubeye gitmeden Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemini yukarıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezinden Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi müşteri hizmetleri üzerinden sim kartınıza koyulan blokeyi kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Müşteri iletişim merkezi ile iletişim kurarak birkaç adımda sim kart blokenizi kaldırabilir ve anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Aşağıda Yapı Kredi çağrı merkezi numaralarını görebilirsiniz.

 • Bireysel Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 0 444/ 0850 222 0 44’ü arayabilirsiniz.
 • Kurumsal Müşteriler İçin İletişim Merkez Numarası: 444 0 48/ 0850 222 0 4448

Yapı Kredi bankasının geliştirdiği akıllı müşteri iletişim merkezini arayarak sesli yanıt sistemi ile Türkiye’nin her yerinden, tüm operatörlerden şubeye gitmenize gerek kalmadan sim kartınızın blokesini kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Şifresinin Bloke Olması Nedir?

İnternet bankacılığı şifrenin bloke olması genel itibariyle bankanın internet üzerinden gerçekleştirilen işlemler doğrultusunda yaşanan bir sorundur. Bu sorunun banka tarafından üretilen birkaç çözümü bulunmaktadır. Genel itibariyle internet bankacılığı sayesinde bankacılık faaliyetleri gerçekleşmektedir. Bu internet bankacılığına erişim sağlamak için müşterilere özel kişisel şifreler bulunmaktadır. Bu şifreler doğrultusunda internet bankacılığına erişim sağlanmaktadır. Bu şifre durumu genel olarak güvenlik amacıyla var olmaktadır. İnternet bankacılığına erişim sağlamak amacıyla girilen şifrelerde; ardı ardına birkaç kez yapılan yanlış girişler sonucunda internet şifresi bloke olmaktadır.

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts
Youtube video indir