Bayramda kargolar açık mı, kapalı mı? Aras, MNG, Yurtiçi ve Sürat Kargo bayramda çalışıyor mu?

Vatandaşlar arefe gününde hangi kurumların çalışıp çalışmadığını merak ediyor. Bunların başında ise kargo şirketleri geliyor. Peki arefe günü kargolar kaça kadar çalışacak?
Bayramda kargolar açık mı, kapalı mı? Aras, MNG, Yurtiçi ve Sürat Kargo bayramda çalışıyor mu? ÇağrıMerkezin

Aras Kargo, Sürat Kargo, MGN, UPS ve Yurtiçi Kargo gibi şirketler resmi tatillerde kapalı konumda oluyorlar. Bu nedenle bayramda kargolar çalışmayacak. Kargolarda ilk teslimat günü 24 Temmuz 2021 Cumartesi günü öğlene kadar olacak. Bu nedenle kargo verecekler ya da alacaklar bayramdan sonrayı beklemek zorunda olacaklar.

Son dönemde 15 Temmuz’da resmi tatil, 18 Temmuz’da Pazar tatili ve 4.5 günlük Kurban Bayramı resmi tatili nedeniyle kargo teslimatlarında gecikmeler gerçekleşti. Satıcı firmaların büyük bir bölümü ise olası gecikmeyi öngörerek müşterilerini önceden bilgilendirmişti.

Türkiye yaklaşık 4 günlük Kurban Bayramı’na hazırlanırken en çok merak edilen konulardan birisi de kargoların çalışma saatleri oldu. Buna göre, Aras KargoMNG KargoPTT gibi kurumlar çalışma saatlerine ilişkin bir duyuru yaptı. 

İşte bugün (arefe günü) ve bayramda kargo firmalarının çalışma saatleri:  

ARAS KARGO BUGÜN ÇALIŞIYOR MU?

Aras Kargo arefe günü 13.00’a kadar çalışacak. Kurban Bayramı‘nda ise çalışmaya ara verecek.

SÜRAT KARGO BUGÜN ÇALIŞIYOR MU?

Sürat Kargo arefe günü normal mesainin devam edeceği, bayram günlerinde ise kapalı olunacağı bilgisini aktardı.

Açıklamada, “19 Temmuz Arife günü tüm şubelerimiz hizmet vermeye devam edecek olup, 20 -23 Temmuz tarihleri arasında tüm birimlerimiz Kurban bayramı sebebi ile kapalı olacaktır. 24 Temmuz Cumartesi günü tüm birimlerimiz hizmet vermeye devam edecektir” denildi. 

MNG KARGO BUGÜN ÇALIŞIYOR MU?

MNG Kargo bayramda çalışma durumu için henüz açıklama yapmadı. Genellikle MNG Kargo resmi tatillerde ve Kurban Bayramı’nda hizmet vermemektedir. Arife günü ise tam gün hizmet vermektedir.

PTT KARGO BUGÜN ÇALIŞIYOR MU?

PTT Kargo, arefe günü yarım gün yani saat 09.00 ile 12.30 arası hizmet verecek. Bu vakte kadar yetişmeyen kargolar bayramdan sonra teslim edilecek. PTT şubeleri ve kuryeleri Kurban Bayramı‘nda hizmet veremeyecek.

YURTİÇİ KARGO BAYRAMDA AÇIK MI?

Yurtiçi Kargo resmi tatillerde ve Kurban Bayramı’nda hizmet vermemektedir. Arife günü ise tam gün hizmet vermektedir

MNG KARGO BAYRAMDA AÇIK MI?

MNG Kargo resmi tatillerde ve Kurban Bayramı’nda hizmet vermemektedir. Arife günü ise tam gün hizmet vermektedir.

SÜRAT KARGO BAYRAMDA AÇIK MI?

Sürat Kargo, yayımladığı duyuruda arefe günü normal mesainin devam edeceği, bayram günlerinde ise kapalı olunacağı bilgisini aktardı.

Makaleyi ne kadar faydalı buldunuz?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz

Ortalama reyting 0 / 5. Oylama Sayısı: 0

Bu yazıyı oylayan ilk siz olun

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
Kamu işçilerine verilecek zam oranları belli oldu ÇağrıMerkezin
Read More

Kamu işçilerine verilecek zam oranları belli oldu

700 binden fazla işçiyi ilgilendiren Toplu iş sözleşme görüşmeleri Çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Vedat Bilgin tarafından açıklandı. kamu işçilerine ilk 6 ay için yüzde 12, sonraki 6'şar aylık dönemler için yüzde 5 + enflasyon farkı kadar zam yapıldı. En düşük ücretlilere 500 TL düzeltme yapıldı. Kamudaki işçilerin taban ücreti 4 bin 100 liraya yükseltildi. Aylık ortalama ücret ise 5 bin 835 liraya ulaştı. Bakan Bilgin "Tüm işçilere yansıyan oran yüzde 27.10. Bunun kamuya maliyeti vardır ama bu maliyeti dikkate alan bir yaklaşımı Türk ekonomisi imkanları içinde gerçekleştirmiş bulunuyoruz" dedi