The latest online video downloader allows you to save your favorite Instagram content in high quality for free and in less than a minute. IG Downloader - Instasupersave.

Fed güvercinliği Türk varlıklarına yansımıyor

Piyasaların yeni normali olan enflasyon temasında Fed Başkanı Powell güvercin duruşunu sürdürürken, enflasyon bakışına yeni bir boyut …
Fed güvercinliği Türk varlıklarına yansımıyor ÇağrıMerkezin

Piyasaların yeni normali olan enflasyon temasında Fed Başkanı Powell güvercin duruşunu sürdürürken, enflasyon bakışına yeni bir boyut kazandırmıştır.

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN GELİŞMELERİ

Zaman Parite Haber Beklenti Önceki
10:00  TRY  Yıl Sonu Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) Tahmini (Nis)    0.1154
15:30 CAD İstihdam Değişikliği (Mar) 100,0K 259,2K
15:30 CAD İşsizlik Oranı (Mar) 0.08 0.082

 

“PİYASANIN ROTASI”

Fed Güvercinliği Türk Varlıklarına Yansımıyor…

Corona virüsünde güncel durum, vaka sayısı 133,808,171 – tedaviye pozitif cevap veren 83,902,045 – ölü sayısı 2,901,073 kişiye ulaşmıştır.

Piyasaların yeni normali olan enflasyon temasında Fed Başkanı Powell güvercin duruşunu sürdürürken, enflasyon bakışına yeni bir boyut kazandırmıştır. Enflasyon yerine geçici fiyat artışı beklediklerini söyleyerek kalıcı enflasyon potansiyelini göz ardı etmektedir. Piyasanın enflasyonda şahin duruşuna karşın Fed tarafında güvercin duruş net olarak sürmektedir. Powell, ekonomik toparlanmanın yeterli olmadığı ve Fed desteğinin süreceğini belirtirken, pandemi öncesi aynı ekonomiye dönülemeyeceğini farklı bir ekonominin olacağını vurgulamıştır. Özetle Fed bildiğimiz gibi güvercin duruşunu sürdürmektedir.

Powell’ın açıklamaları ABD endekslerini rekor seviyelerde tutarken, ekonomiye destek mesajı bu temayı desteklemektedir.

ABD 10 yıllık tahvil faizinde %1,6192 düşük seviyesi sonrasında %1,6333 seviyesinde dengelenmektedir. Tahvil faizlerinden aşağı yön sınırlı kalırken, piyasa ilave şahinliğe gitmemektedir.

Fed’in güvercin duruşu gelişmekte olan ülkelere pozitif katkı sağlarken, bu temadan Türk varlıkları tam olarak faydalanamamaktadır. Türk varlıklarında 15 Nisan TCMB faiz kararı ana belirleyici olurken, GCM Yatırım Araştırma olarak %19 politika faizinden herhangi bir değişiklik beklemiyoruz. Açıklama metninde sıkı para politikası duruşu söyleminin yer alıp almayacağı ve yeni olarak içeriğe büyüme – istihdam dinamiklerinin girip girmeyeceğini izleyeceğiz. Faiz kararında negatif sürpriz şok bir faiz indirimi olabilecekken, açıklama metninde buna ilişkin sinyal olup olmayacağını göreceğiz.

Çin ekonomisinde Mart ayı tüketici enflasyonu yıllık %0,3 beklenirken, %0,4 seviyesinde gerçekleşmiştir.

 

Fiyatlama dinamikleri;

  • S&P500 endeksi 4095 seviyesinde fiyatlanmaktadır.  Kısa dönemli olarak 4000 üzerinde kalıcılık pozitif olabilir.
  • ABD 10 yıllık tahvil faizi %1,6333 seviyesinde bulunurken, 10 yıllık başa baş tahvil faizi (enflasyon algısı için takip!) %2,3145 seviyesinde bulunmaktadır.
  • EURUSD paritesi 1,1904 seviyesinde bulunmaktadır.
  • Dolar temasında  (klasik $ endeksi) 92 seviyesine yakın hareket devam etmektedir. (psikolojik algı 93 seviyesi üzeri veya altı!)
  • Altın $1752 seviyesi ile $1700 psikolojik seviyesi üzerinde bulunmaktadır.
  • Gümüş $25.38 seviyesi ile $25 psikolojik seviyesi üzerinde bulunmaktadır.
  • Altın / gümüş rasyosu 69.05 seviyesinde bulunmaktadır.
  • USDTRY paritesi 8,1540 seviyesi ile 8 psikolojik seviyesi üzerinde bulunmaktadır.
  • Türkiye 5 yıllık CDS 438.858 ile 400 seviyesi üzerinde bulunmaktadır. 

Fed güvercinliği Türk varlıklarına yansımıyor ÇağrıMerkezin

Hedef Fiyatlara Göre Olası Hisse Fiyatı Performanslar

Fed güvercinliği Türk varlıklarına yansımıyor ÇağrıMerkezin

***Tabloda hisse senetlerinin Bloomberg terminalinden alınan hedef fiyatlar gösterilmiştir. Hedef fiyat ile önceki gün kapanışı karşılaştırılarak aşağı veya yukarı yön % olarak belirtilmiştir. Kapanış fiyatı veya hedef fiyat değiştikçe yukarı veya aşağı potansiyel değişiklik gösterecektir. Bazı durumlarda hedef fiyat, cari fiyatın altında kalabilir. Belirtilen hedef fiyatlar kesinlikle GCM Yatırım Araştırma hesaplaması veya görüşü değildir. Paylaşım amacı genel piyasa eğilimini belirtmek için yapılmış olup kesinlikle al/sat/tut tavsiyesi değildir.

Türkiye tarafında corona virüsü toplam vaka sayısı 3,689,866 kişiye çıkarken, ölü sayısı 33,201 kişiye ulaşmıştır. Toplam test sayısı 40,689,742 kişiye ulaşırken, günlük hasta sayısı (2316) 2000 kişi üzerinde sürmektedir.

Toplam Yapılan Aşı Sayısı             : 18.206.875

1.Doz Uygulanan Kişi Sayısı         : 10.711.060

2.Doz Uygulanan Kişi Sayısı         : 7.495.815

 

Fed güvercinliği Türk varlıklarına yansımıyor ÇağrıMerkezin

Kaynak GCM Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
Teknik seviyeler ÇağrıMerkezin
Read More

Teknik seviyeler

BRENT PETROL OPEC+ grubunun petrolde üretim kesintisi konusunda anlaştığı ve kademeli artışın Mayıs ayından itibaren başlayacağı haberleri ...
Online roulette, blackjack, baccarat and all sorts of live dealer games at New Gambling Sites in Australia