The latest online video downloader allows you to save your favorite Instagram content in high quality for free and in less than a minute. IG Downloader - Instasupersave.

Güçlü ekonomik veriler toparlanma beklentilerini destekliyor

Avrupa’da hizmet PMI rakamları iyileşme kaydederken, son dönemde açıklanan ekonomik veriler toparlanma beklentilerini destekliyor. Piyasa Gündemi …
Güçlü ekonomik veriler toparlanma beklentilerini destekliyor ÇağrıMerkezin

Avrupa’da hizmet PMI rakamları iyileşme kaydederken, son dönemde açıklanan ekonomik veriler toparlanma beklentilerini destekliyor.

Piyasa Gündemi

Avrupa’da hizmet PMI rakamları iyileşme kaydederken, son dönemde açıklanan ekonomik veriler toparlanma beklentilerini destekliyor. Küresel çaptaki ekonomik toparlanma risk iştahını desteklerken, ekonomik görünümdeki iyileşmeye bağlı olarak ilerleyen süreçte merkez bankalarının duruşları ve söylemleri piyasaların takibinde yer alacak. Dün yayınlanan FOMC tutanaklarında varlık alımlarının azaltılması için zamana ihtiyaç olduğu ifade edildi.

Açıklanacak Önemli Ekonomik Veriler  
     
•    12:00 Euro Bölgesi – ÜFE Önem: Orta
•    19:00 ABD – Fed Başkanı Powell Önem: Yüksek

BIST-100 Güne Başlangıç

Güçlü gelen ekonomik veriler ve toparlanma beklentileri risk iştahını desteklerken, mevcut risk ve belirsizlikler küresel hisse piyasalarında dalgalı seyrin sürmesine neden oluyor. Gün içerisinde satıcılı bir fiyatlamanın görüldüğü BIST-100 Endeksi gelen tepki alımlarıyla kayıplarını belirli ölçüde geri alarak günü %0,19’luk kayıpla 1.417,89 puandan tamamladı. ABD borsaları dün günü karışık kapanışlarla tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri hafif alıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında genel olarak yeşil bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif alıcılı açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 8,15 – 8,17 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:35 itibariyle 8,17’li seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne hafif alıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Dün güne satışlarla başlayan BIST 100 Endeksi’nde öğleden sonra gelen alımlarla kayıpların büyük bir kısmı geri alındı. Teknik göstergelerdeki ve işlem hacmindeki zayıf seyrin devam ettiği endekste 1.423 altında gerçekleşen kapanılar olumsuz bir görünüm sergiliyor. Bugün de endeksin bu seviye üzerinde tutunup tutunamayacağını takip edeceğiz. Buranın üzerinde 1.445 ve devamında 1.462 önemli dirençler konumunda. 1.423 altında zayıf görünümün devam edeceği endekste, 1.400 ve altında çok daha önemli bir destek olarak 1.383 ile 1.371 aralığını izleyeceğiz. Bu bölgenin altına sarkılması kısa vadeli görünümün çok daha bozulmasına neden olabilir.

 

Kaynak Gedik Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Makaleyi ne kadar faydalı buldunuz?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz

Ortalama reyting 0 / 5. Oylama Sayısı: 0

Bu yazıyı oylayan ilk siz olun

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
EURUSD analizi ÇağrıMerkezin
Read More

EURUSD analizi

Avrupa Merkez Bankası Mart ayında gerçekleştirdiği toplantısının tutanaklarını yayımladı. Avrupa Merkez Bankası Mart ayında gerçekleştirdiği ...
Sinpaş, sözleşme imzaladı ÇağrıMerkezin
Read More

Sinpaş, sözleşme imzaladı

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, arsa payı karşılığı inşaat ve hasılat paylaşım sözleşmesi imzaladı. Sinpaş Gayrimenkul Yatırım ...
Online roulette, blackjack, baccarat and all sorts of live dealer games at New Gambling Sites in Australia