Instagram video indir

Dijital yuan Çin’in birçok kentinde kullanılmaya başlandı

Çin Halk Bankası’ndan bir yetkili, dijital renminbi (RMB) kullanımıyla ilgili pilot çalışmaların devam ettiğini, koşullar olgunlaştığında dijital …

Çin Halk Bankası’ndan bir yetkili, dijital renminbi (RMB) kullanımıyla ilgili pilot çalışmaların devam ettiğini, koşullar olgunlaştığında dijital RMB’nin sınır ötesi işlemlerdeki kullanımının da artacağını belirtti.

Çin Halk Bankası’ndan bir yetkili, dijital renminbi (RMB) kullanımıyla ilgili pilot çalışmaların devam ettiğini, koşullar olgunlaştığında dijital RMB’nin sınır ötesi işlemlerdeki kullanımının da artacağını belirtti. Çin Halk Bankası Araştırma Bürosu Başkanı Wang Xin, bugün düzenlenen basın toplantısında, dijital RMB’nin şu an Çin’in birçok bölgesinde kullanıldığına işaret ederek, Çin Halk Bankası’nın dijital RMB ile ilgili Ar-Ge ve deneme çalışmalarını ilerlettiğini kaydetti. Wang, dijital RMB’nin şu an esas olarak yurt içinde perakende ödemelerde kullanıldığını, gelecekte piyasanın ihtiyaçları doğrultusunda sınır ötesi kullanımının da gerçekleşebileceğini ifade etti.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Makaleyi ne kadar faydalı buldunuz?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz

Ortalama reyting 0 / 5. Oylama Sayısı: 0

Bu yazıyı oylayan ilk siz olun

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
Youtube video indir