E-Devlet Üzerinden Adınıza Şirket Açılmasını Engelleyin

E-Devlet Üzerinden Adınıza Şirket Açılmasını Engelleyin ÇağrıMerkezin

E-Devlet adıma şirket açılmasın hizmeti, birkaç adımda erişime açılabiliyor. Öncelikle aşağıdaki link aracılığıyla yapılacak olan girişin akabinde, “Yeni Başvuru” butonuna basılması gerekiyor. Ardından kısıtlama getirmek istediğiniz “ortak ya da yetkili” seçeneklerinden birisinin seçilmesiyle birlikte son adıma geçiliyor. Her ikisini işaretleyerek ticaret sicili işlemlerinde kimlik bilgilerinizin kullanılarak bir şirket veya işletmeye ortak veya yetkili olarak kaydedilmenizi engelleyebilirsiniz. 

T.C. Kimlik numaranız ile şirket açılmasını engelleyin

Haberiniz olmadan T.C. kimlik numaranız ile şirket açılma işlemlerine artık e-devlet üzerinden engelleme yapabiliyorsunuz. Böylece haberiniz olmadan hiçbir şekilde adınıza bir şirket açarak mağdur durumda kalmayacaksınız.

ADIMA KAYITLI ŞİRKET SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Adınıza kayıtlı şirket sorgulaması yapmadan önce bilgileri eksiksiz ve yanlışsız doldurmanız gerekiyor. Görüntülenen durum ile ilgili Ticaret Sicili Müdürlüğüne başvurabilirsiniz.

1. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı sorgulama sayfası 

2. Gelir İdaresi Başkanlığı sorgulama sayfası 

3. Edevlet sorgulama sayfası 

E-DEVLET’TEN ŞİRKET SORGULAMA NASIL YAPILIR?

E-Devlet üzerinden üzerime kayıtlı şirket sorfulaması kolayca yapılabilir. E-Devlet’de “Hizmetler” sekmesinde “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı” başlığı altında “Sahibi / Ortağı / Yetkilisi Olduğum Ticari İşletme veya Şirketler” seçeneğine tıklayarak anında tüm kayıtları görebilirsiniz.

Exit mobile version