Instagram video indir

Erdoğan, Hasankeyf-2 köprüsü açılış törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hasankeyf-2 köprüsü açılış töreninde konuştu. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları: “Rahmetli Özal …
Erdoğan, Hasankeyf-2 köprüsü açılış törenine katıldı ÇağrıMerkezin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hasankeyf-2 köprüsü açılış töreninde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“Rahmetli Özal, ülkesinin güçlenmesi ve kalkınması için gayret sarf etmiş samimiyeti dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile milletimizin gönlünde taht kurmuş büyük bir siyasetçidir. Merhum Özal gibi vatanperver devlet adamlarından devraldığımız hizmet sancağını çok daha yukarılara taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bugün ülkemizin medarıiftiharlarından olan Ilısu Projemizi, Hasankeyf-2 Köprüsünü hayata geçirmenin bahtiyarlığına yaşıyoruz.

Batman Hasankeyf Gercüş Midyat yolu üzerinde inşa ettiğimiz bu köprüyle ülkemize gurur verici bir yatırımı da kazandırmış oluyoruz. Hasankeyf-2 Köprüsü 1001 metrelik mesafesiyle ülkemizin en uzun köprüleri arasında yer alıyor.

Yatırım tutarı 439 milyon lirayı bulan bu köprü su altında kalan Batman Midyat yolunun, dışında inşa edilen Hasankeyf’in yeni merkezi ile olan irtibatını da sağlayacaktır.

Açılışını yaptığımız proje ile zamandan ve akaryakıttan önemli ölçüde tasarruf edilecektir.

Batman Mardin ve Habur Sınır Kapısı arasındaki bağlantıyı sağlayacak bu köprünün bölgemiz ticaretini çarpan etkisi olacaktır.

Emek sahiplerinin her birine teşekkürlerimi sunuyorum.

Türkiye’nin ihtiyacı eser ve hizmet siyasetidir. Bizde, bu anlayışla ülkemizin dört bir yanına eserlerimizle yatırımlarımızla hizmetlerimiz bulunuyor.

Ülkemizin batısında ne varsa doğusunda da o olsun diye uğraşıyoruz.

Attıgımız her adımda bölücü örgüt ve uzantılarını karşımızda bulduk.

Hizmetleri de çoğu zaman terör örgütleri destekçilerine ve muhalefetiyle önümüze tıkamaya çalışan kifayetsizlere rağmen hayata geçiriyoruz.

Güneydoğu Anadolu Bölgemizdeki projelerimizde zorlu arazi şartlarının yanında bölücü terör örgütünün sabotajları ile de uğraşıyoruz.

Batmanlı Mardinli Hakkarili Şırnaklı Diyarbakırlı kardeşlerimiz hizmet almasın diye her türlü iğrençliği sergilediler. Mesela yol yaptık rızkının peşindeki işçileri katlettiler.

19 yılda şehirlerimiz arasındaki gelişmişlik farklarını giderme yönünde attığımız her adımda bölücü örgüt ve siyasi uzantılarını daima karşımızda bulduk araçlarını kaybetmemek uğruna her türlü alçakla imza attılar.

Gencecik öğretmenlerimizi şehit ettiler. Kütüphane kurs yurt gençlik merkezi yaptık ateşe verdiler yakıp yıktılar.

Bölgeye yatırım getiren işadamlarını baskıyla yıldırmaya çalışıyorlar.

Milletimizin vergileriyle alınan belediye araçlarının hizmet vermek yerine sokaklara çukur hendek açmak için kullandılar.

Ulaştırma alanında Cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırdık. İktidara geldiğimizde ülkemizde sadece 6100 kilometre bölünmüş yol varken 28200 kilometreye çıkardık.

Ulaştırma yatırımları noktasında bugüne kadar 932 milyar lira kaynak kullandık.

Hatırlayın bir dönem bizim insanlarımız yurtdışındaki yollara otobanlara köprülere hayranlıkla bakardı özellikle gurbetçilerimiz ülkemize geldiklerinde Avrupa’daki imkanlardan övgüyle bahsederdi.

İnsanlarımız çoğu zaman tedavi için üniversite eğitimi iş aş bulmak için Avrupa’ya Amerika’ya gitmek zorunda kalırdı.

Bugün bu tablo büyük oranda tersine döndü. Yabancılar Türkiye’ye geldiklerinde bizim yollarımıza köprülerimize tünellerimize havalimanlarımıza bakıyor, sağlık hizmeti için artık bizim vatandaşımız yurt dışına gitmiyor.

Türkiye’nin koronavirüs salgını mücadelesi hem Dünya Sağlık Örgütü hem de batılı basın yayın organları tarafından örnek gösteriliyor.

2020-2021 döneminde 2020 yılını %1,8 gibi önemli bir büyüme oranı ile kapattık. Türk ekonomisine dair karamsar senaryolar çizen uluslararası kuruluşlar bu tablo karşısında rakamlarını düzeltmeye güncellemeye başladı.

Sanayi üretiminde her ay yeni rekorların haberlerini alıyoruz. Mart ayında ihracatımız geçen yılın mart ayına göre %42,2 artışla tüm zamanların en yüksek aylık ihracatı olan 18,9 milyar dolara ulaştı.

İnşallah 2021 senesinin ülkemiz ve milletimiz için bir şahlanış yılına dönüştüreceğiz.

Tüm umutlarını Türkiye’nin tökezlemesine ülkemizin kaosa ve krize sürüklenmesine bağlayan muhterislere fırsat vermeyeceğiz.”
Hibya Haber Ajansı

Makaleyi ne kadar faydalı buldunuz?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz

Ortalama reyting 0 / 5. Oylama Sayısı: 0

Bu yazıyı oylayan ilk siz olun

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
Resmi Gazete başlıkları ÇağrıMerkezin
Read More

Resmi Gazete başlıkları

Sahil Güvenlik Komutanlığı Kantin Yönetmeliği YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ YÖNETMELİK –– Sahil Güvenlik Komutanlığı Kantin Yönetmeliği TEBLİĞLER ...
Bitlis'de deprem ÇağrıMerkezin
Read More

Bitlis’de deprem

Bitlis'de, 4.2 şiddetinde deprem oldu.   Kandilli Rasathanesi verilerine göre, saat 11:47’de  Bitlis Saklı Guroymak'da, meydana gelen deprem ...
Youtube video indir