Instagram video indir

Karamollaoğlu, “Milletimizin tenceresi kaynamıyorken derdimiz, seçim değil geçim”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Saadet Patisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İ …
Karamollaoğlu, "Milletimizin tenceresi kaynamıyorken derdimiz, seçim değil geçim" ÇağrıMerkezin

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Saadet Patisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İ Başkanları Toplantıı’nda ‘Geçim İttifakı’ kararı aldıklarını duyurdu.

Temel Karamollaoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Aşık Talibi ne güzel ifade etmiş;

“Dağa çıksam ayısı var kurdu var,

Düze insem sıtması var derdi var,

Köye insem tahsildar var vergi var,

Şaştım anam bu salgının elinden…”

Kıymetli il başkanlarımız… Kıymetli misafirlerimiz, basınımızın güzide mensupları…Ve ekranları başında bizleri izleyen aziz kardeşlerim.

Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyor, gerçekleştirmekte olduğumuz bu toplantının hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Dün Otizm Farkındalık Günü’ydü bu vesile ile özelde otizmli vatandaşlarımızı genelde ise tüm engelli vatandaşlarımızı saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Konuşulması Gerekenler Konuşulmuyor

Kıymetli arkadaşlar…

Ülkemizin, insanlarımızın dertleri her geçen gün artarken, ülkemizde asıl konuşulması gerekenler ne yazık ki konuşulmuyor!

İnsanımızın bunca sorunu varken iktidar, her günümüzü gereksiz bir gündemle meşgul etmeye çalışıyor.

19 yıldır iktidar olanlar, dertlere derman olacaklarına ne yazık ki mağdurlar ordusu oluşturdular. Çünkü görevlendirmelerde liyakati esas almadılar, işsizler ordusu oluşturdular.

İyi gün, kötü gün demeden vergi topladılar; esnafımızı, insanımızı zor günlerinde yalnız bıraktılar. Yanlışta politikalarda ısrarcı olarak ekonomiyi çıkmaza soktular, insanımızı hayat pahalılığına mahkum ettiler.

Kendileri, yakınları varlık içinde yüzerken, milyonların geçim derdini görmezden geldiler.

İşçiyi, memuru, emekliyi dert sahibi yaptılar. Sanayicimizin, çiftçimizin, besicimizin üretim arzusunu kırdılar ama faiz lobilerinin ekmeğine yağ sürdüler.

Devlet olarak zor günlerden geçiyoruz diyerek insanımızın merhamet duygusuna sığınanlar; vatandaşımıza zor günlerinde sırt çevirdiler. Vatandaşın derdi ile dertlenmeyi külfet görenler, kendi itibarlar için israftan geri durmadılar.

Ülkemizde Dert Var

Ülkemizde;

Siftah yapamadan dükkan kapatan, pandemiden dolayı iflas eden esnafımız var.

Gelecek hayalini yurtdışında yaşamak üzere kuran gençlerimiz var!

Başını yastığa koyduğunda ay sonu nasıl gelecek diye uyuyamayan milyonlarca kardeşimiz var.

Geçim sıkıntısının bunalımıyla intihar edenler var.

Daha küçücük yaşta en büyük hayali, babasının borçlarını ödeyebilmesi olan çocuklarımız var.

Çocuğunun istediğini alamadığı için evine geç giden anne babalar var.

Ciddiyetsiz bir iktidar ile karşı karşıyayız

Şimdi açıkça sormak istiyorum bu iç karartan tablonun müsebbibi kim? Sanayicimiz, çiftçimiz, esnafımız mı? Ay sonunu zor getiren, memurumuz, emeklimiz, işçimiz mi?

Çok açık bir şekilde cevap vermek gerekirse; bu perişan halin tek sorumlusu var o da; ülkeyi yöneten iktidardır, iktidarın meselelere yanlış yaklaşımı, keyfi yönetim anlayışıdır. Allah aşkına bir ülkenin en az 5 yıl görevde kalması hukuken sabit kılınmış Merkez Bankası Başkanı sürekli değişir mi? 2 yılda 4 başkan değiştirildi!

Sanki yaşanan kötü gidişatın sorumlusu MB Başkanıymış gibi önce faizleri düşürmedi diye başkan görevden aldılar sonra da faiz arttıracak adamları bulup yine kendileri tayin ettiler.

Son değişikliğin bu ülkeye yüklediği külfet doların gecelik 1 lira artışı ile 435 milyar liralık yük olmuştur. Bir gecede fakirliğimiz katlandı ama bu vahim durum iktidarın umurunda dahi olmadı! Nasıl olsun ki!

Bu keyfi yönetim sadece ekonomide mi? Hayır, bu arkadaşlar her alanda keyfiliği ciddiyetsizliğin içerisindeler Mecliste yaşanan hadise bunun en çarpıcı delilidir.

TBMM’de maddelerinin görüşülmesine geçilmesi reddedilen Güvenlik Soruşturması Kanun Teklifi, İç Tüzük ve Anayasaya aykırı hükümlerine rağmen ikinci gün AK Parti milletvekillerinin itirazı üzerine ertesi gün yeniden oylandı ve kabul edildi. Bu da TBMM Başkanı tarafından doğru görüldü.

Bu arkadaşlarımız da şu anlayış var; yapmak istedikleri bir icraata yönetmelik izin vermiyorsa onu değiştiriyorlar. Ama kanun varsa kanunu değiştirmeden kendi fikirlerini uyguluyorlar. Anayasa ise hiç umurlarında bile değil hatta AYM’ye ihtiyaç kalmadı kaldırılsın diyebiliyorlar.

Emin olun dünyada bunun örneğine rastlayamazsınız. Değil sadece demokratik ülkelerde anti demokratik ülkelerde bile rastlayamazsınız onlar da bir kılıf bulmaya çalışırlar.

Bu çok vahim bir tablodur bundan sonra güvencemiz kalmadı manasına gelir.

Türkiyemizin bir an öce vakit kaybetmeden bu keyfilikten kurtulması gerekmektedir. İktidar ve onun küçük ortakları bu ülkeye yük olmaktan başka bir işe yaramıyor. İnanıyorum ki ilk seçimde milletimiz bu yükü sırtından atacaktır…

“Her Şey Biz Yaşarken Oldu”

Hepsi ama hepsi son birkaç haftada ve hepimizin gözü önünde yaşandı. Şair’in ifadesiyle; “her şey biz yaşarken oldu.”

Evet; ama biz Saadet Partisi olarak, tarihin ve milletimizin şahitliğinin huzurunda “her şey biz susarken oldu” dememek için, haksızlıklar, hukuksuzluklar, keyfi tutum ve davranışlar karşısında susmadık, susmayacağız!

İktidara sesleniyorum; yanlış yapıyorsunuz, daha da kötüsü bu yanlışlıkları bilerek, isteyerek, hatta inadına yapıyorsunuz!

Biz, Türkiye’yi yönetme tarzınıza razı değiliz! Gençlerimizin boğazının sıkılmasına razı değiliz!

Adeta; “bir tanesi Balgat’ta, diğeri Söğütözü’nde olmak üzere iki siyasi parti açık kalacak, bunlar dışındaki bütün partiler kapatılacak Türkiye’de sessizlik hakim olacak intibaını doğurmaya çalışacak birileri.

Her saniye kriz üstüne kriz yaşayan, her gün gerilimin ve kutuplaşmanın tırmandığı bu iklimin artık son bulmasını istiyoruz. Bu nedenle; Siz, insanlarımız arasında inadına duvarlar örmeye çalışırken; bizlerde Milli Görüşçülerde “inadına kardeşlik” diyerek, örmeye çalıştığınız o duvarların tuğlalarını tek tek sökeceğiz.

Siz “kutuplaşma” diyeceksiniz; biz “kucaklaşma” diyeceğiz! Siz “hesaplaşma” dedikçe; biz “helalleşme” diyeceğiz.

Geçim İttifakı

Muhterem arkadaşlar…

Halimiz bu ama hiçbir vatandaşımız karamsar olmasın.

Karanlığın en koyu olduğu an şafağın en yakın olduğu andır. Herkes bilmeli ki; şafak yakın bu sebeple dert var, sorun var ama Allah’ın izni ile çözüm de var.

Bizler bunun için;

Bugün itibariyle Saadet Partisi olarak, tüm il ve ilçe kademelerimizle her bir insanımızın geçim mücadelesine destek olmak, onları dinlemek, seslerini duyurmak, çözümler üretmek, tencerelerinde dert değil aş pişirebilmek için seçimden önce Geçim İttifakı kuralım diyoruz.

Hayat pahalılığına,

Adaletsiz gelir dağılımına,

Üretmeyen ekonomiye,

İşsizliğe, ağır vergilere,

“Hayır!” diyen

Tüm vatandaşlarımızla Geçim İttifakı’nda buluşma kararı aldığımızı huzurlarınızda ilan ediyorum.

Toplumumuzun her kesimine sesleniyorum; memurumuza, işçimize, sanayicimize emeklimize, esnafımıza, işsiz gençlerimize, engellilerimize, kadınımıza erkeğimize herkese sesleniyorum.

Bütün STK’lara, Sendikalara, Partilere sesleniyorum;

Gelin, milletimizle el ele verelim,

İnsanımızın ortak gündeminde buluşalım…

“Geçim İttifakı”ndan başka hiçbir şey konuşmayalım,

Gündemi oyalayan gereksiz tartışmalara prim vermeyelim.

İnsanımızın derdine hep birlikte tercüman olalım.

Bir araya gelerek çözüm yolları arayalım.

Milletimizin sorunlarını ülke gündemine taşımak adına yürüttüğümüz bir farkındalık kampanyası olan Geçim İttifakı’na, görüşü ne olursa olsun bütün vatandaşlarımızı davet ediyoruz.

Hep birlikte güzel yarınlara!

Hibya Haber Ajansı

Makaleyi ne kadar faydalı buldunuz?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz

Ortalama reyting 0 / 5. Oylama Sayısı: 0

Bu yazıyı oylayan ilk siz olun

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
Youtube video indir