Instagram video indir

Altın artan risklerle birlikte pozitif seyretti

Altın haftanın ilk gününde 1790 dolar/ons seviyesine kadar uzanmasına rağmen bu seviyede kalmayı başaramamasına rağmen dün toparlanma çabasında …
Altın artan risklerle birlikte pozitif seyretti ÇağrıMerkezin

Altın haftanın ilk gününde 1790 dolar/ons seviyesine kadar uzanmasına rağmen bu seviyede kalmayı başaramamasına rağmen dün toparlanma çabasında hareket ettiği bir günü geride bıraktı.

Altın haftanın ilk gününde 1790 dolar/ons seviyesine kadar uzanmasına rağmen bu seviyede kalmayı başaramamasına rağmen dün toparlanma çabasında hareket ettiği bir günü geride bıraktı. Piyasalar bir taraftan aşılanma konusundaki iyimserliğini fiyatlarken, diğer taraftan rekor vaka sayısını kaydedilmesini fiyatlamaya çalışıyor. ABD tarafındaki aşılama çalışmaları hızla giderken, Hindistan gibi Asya ülkelerindeki vaka sayılarının kontrolden çıkması piyasalardaki risk algısını artırıyor. Bu gelişmeler hisse senedi piyasalarınca satış yönlü karşılanırken, güvenli liman altına yansıması pozitif yönlü oldu. Dünkü seansa 1771 dolar/onstan seviyesinden başlayan sarı maden seans boyu pozitif görünümünü kaybetmeden kazançlı bir seansı geride bıraktı. 1778 dolar/onstan seansı tamamlayan sarı maden önceki güne kıyasla 0,4 kazancı hanesine yazdı.

 

Gümüş ise yatay denecek bir günü geride bırakırken, altının yükselişine eşlik edemedi. 25,82 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan beyaz maden, 26 dolar/onsun üzerini denemesine rağmen bu seviyede kalmayı başaramadı ve beyaz maden maden önceki güne kıyasla yerinde saymış oldu.

 

Platin dünkü seansı kırmızıda kapatarak dört günlük rallisinin ardından zararda bir günü geride bırakmış oldu. Seansa 1212 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, 1190 dolar/onstan seansı tamamladı ve önceki güne kıyasla hanesine yüzde 1,8 kayıp yazmış oldu.

 

Paladyumun rekor kaydetme çabasının ardından dünkü seansta platinle birlikte kırmızıda bir günü geride bıraktı. 2812 dolar/ons seviyesinde seansa başlayan paladyum 2762 dolar/ons seviyesinden seansı tamamladı ve önceki güne kıyasla hanesine 1,75 kayıp yazdı.

 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda altın işlemler 0,50-1,00 dolar/onsla gerçekleşirken, Borsa İstanbul’da işlem hacmi düşük seyretti. Toplamada 1.262 kg altın, 7.922 kg gümüş işlemiyle seans tamamlandı.

Kaynak TROY
Hibya Haber Ajansı

Makaleyi ne kadar faydalı buldunuz?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz

Ortalama reyting 0 / 5. Oylama Sayısı: 0

Bu yazıyı oylayan ilk siz olun

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts

Deniz Gayrimenkul’de atama

Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş'de genel müdür yardımcısı ataması yapıldı. Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş'de genel müdür ...
Küresel piyasalar ÇağrıMerkezin
Read More

Küresel piyasalar

Dün ABD piyasaları, beklentiden güçlü gelen tarımdışı istihdam verisinin öne çıkardığı ekonomik toparlanma iyimserliğinin, tüm zamanların zirve ...
Youtube video indir