Fucicort Krem Ne İşe Yarar? Nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir?

Fucicort krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.
Fucicort Krem Ne İşe Yarar? Nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir? ÇağrıMerkezin
Fucicort Krem nedir ne işe yarar?

Fucicort krem genel olarak cilt üzerinde kullanılan ve çeşitli cilt hastalıklarına iyi gelen bir ilaçtır.

Tıbbın gelişmesi ile birlikte birçok hastalığın da tedavisi geliştirilmiş olmaktadır. Bu hastalıkların içerisine deri ve cilt hastalıkları da dâhil olabilmektedir. Aşrı derecede rahatsızlık verebilen cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan Fucicort Krem insanların cilt hastalıklarında en çok kullandıkları ilaçlardan bir tanesi olmaktadır. Bu durum da ortaya Fucicort Krem ne işe yarar? Gibi soruların sorulmasına sebebiyet verebilmektedir.

Fucicort Krem Nedir?

Bu kremin her bir gramı fusidik asit, 20 mg betametazon valerat ve 1 mg klorokresol ile stabilize içerir. Bu krem, fusidik asit maddesinin antibakteriyel etkisini betametazon valerat maddesinin anti-enflamatuar ve antipruritik etkileri ile birleştirir.

Bu krem, atopik egzama ve kontakt dermatit gibi bakteriyel bir enfeksiyon varlığında veya riskinde enflamatuar dermatozları tedavi etmek için kullanılır.

Fucicort Krem cilt hastalıklarının birçoğunda yaygın olarak kullanılabilmektedir. Bu hastalıklardan bazıları genel olarak şu şekilde olmaktadır.

 • Vücuda alınan yabancı maddelerden kaynaklanan alerjik reaksiyonların ve enfeksiyonların dindirilmesinde kullanılabilmektedir.
 • Vücutta bulunan şişlik ve kızarıklıkların dindirilmesinde kullanılabilmektedir.
 • Derinin yağ bezelerinde oluşan bir hastalık olan Unna hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Kronik olarak geçen atopik egzama hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Güneş gibi dış etmenlerin oluşturmuş olduğu iltihaplanmaların tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Kaşınma nedeni ile oluşan egzama hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.
 • Derinin altındaki damarlarda tıkanıklıklardan kaynaklanan iltihaplanmaların tedavisinde kullanılabilmektedir.

Fucicort Krem nedir? Sorusunun yanıtı genel olarak bu şekilde yer almaktadır.

Fucicort Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, bakteriyel enfeksiyonun olduğu veya ortaya çıkma olasılığı olan enflamatuar dermatozlar için kullanılır. Bu ürün atopik egzama, diskoid egzama ve staz egzaması için kullanılan bir ilaçtır. Aynı zamanda bu krem seboreik dermatit, kontakt dermatit, liken simpleks, kronikus, sedef hastalığı, vediskoid, lupus, eritematoz gibi cilt hastalıklarının tedavisi için de uygulanır.

Fucicort Krem Nerelerde Kullanılır?

Bu krem cilt üzerinde haricen kullanılır. Kollar, bacaklar, eller, ayaklar, yüz bölgesi, sırt, bel, boyun ve omuz gibi bölgelerde kullanılabilir.

Fucicort Krem Fiyatı 

Bu kremin güncel fiyatı 40.40 TL’dir.

Fucicort Krem Yan Etkileri

İlaçların içerisinde bulunan maddeler nedeni ile insan üzerinde oluşturabileceği olumsuz etkiler bulunabilmektedir. Bu olumsuz etkilere verilen genel isim yan etki olmaktadır. İlaçlar kullanılmadan önce mutlaka ilaç hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. Fucicort Krem yan etkileri ve ilaç hakkında bilinmesi gereken maddeler şu şekilde yer almaktadır.

 • İlacın etken maddesine karşı her hangi bir alerjiniz var ise ilaç alerjik reaksiyonları harekete geçirebilmektedir. İlacın etken maddesine karşı alerjiniz var ise ilacın kullanılmaması önerilmektedir.
 • Antibiyotik sınıfında yer alan bir krem olduğu için Fucicort Krem sivilce tedavisinde ve yüz bölgesinde kullanılmamalıdır.
 • Bebeklerin pişik durumunda kesinlikle kullanılmaması önerilmektedir.
 • Fucicort Krem vajinaya sürülebilmektedir. Fakat kısa süreli kullanımı tavsiye edilmektedir. İlaç kullanılmadan önce mutlaka doktora danışılması gerekmektedir.
 • Nefes almada güçlük çekildiğinde ve alerjik reaksiyonlar gözlemlendiğinde acil bir şekilde doktora başvurulması gerekmektedir.
 • Yan etki olarak yüz bölgesinde dil ve boğazda her hangi bir şişme durumu gözlemlenir ise ilacın kullanımı kesilerek acil bir şekilde doktora başvurulması gerekmektedir.

Fucicort Krem Muadili

Birçok farklı ilaç ve birçok farklı hastalık bulunabilmektedir. Bazı hastalıkların tedavilerinde farklı ilaçlar aynı tedavi işlevini görebilmektedir. Bu duruma muadil ilaç denilmektedir. Birçok hastalığın tedavisinde farklı firmaların üretmiş olduğu ilaçlar kullanılabilmektedir. İlaçların aralarındaki tek fark üretici firmalarının farklı olması olmaktadır. Birçok ilacın muadili bulunabilmektedir Fucicort Krem muadili bulunmaktadır. Bu ilaçlar genel olarak şu şekilde yer almaktadır.

 • Belogent
 • Fucitec plus krem
 • Stafine  Cort krem
 • Tirecort

Fucicort Krem Prospektüs

Her hangi bir ilacı kullanmadan önce mutlaka ilaç hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İlaçlar hakkında mutlaka doktorunuza danışmalı ve ilaçları reçeteli bir şekilde kullanmalısınız. İlacın içerisinde yer alan prospektüs ilaç hakkında gerekli olan tüm bilgiyi kapsamaktadır. Bu bilgiler ilaç kullanımından önce bilinmesi gerekenler, yan etkileri, ne için kullanıldığı gibi maddeler olabilmektedir. Fucicort Krem prospektüs ilacın kutu içerisinde yer almaktadır. İlacın prospektüsünü kesinlikle kaybetmemeniz önerilmektedir. İlaç kullanımından sonra oluşabilecek her hangi bir komplikasyonda prospektüsten yararlanabilirsiniz.

Fucicort Krem Hamilelikte Kullanımı

Hamilelik döneminde ya da emzirme döneminde kontrol dışında ilaç kullanımı anneye ve bebeğe zarar verebilmektedir. Bunun nedeni ise ilaçların kimyasal maddelerden oluşması olmaktadır.  Zorunlu olmadıkça ilaç kullanımı önerilmemektedir. Fucicort Krem antibiyotik grubunda yer alan bir ilaç olduğu için kan yolu ile yada süt yolu ile bebeğe zarar verebilmektedir. Hamilelik yada emzirme döneminde her hangi bir ilaç kullanılmadan önce mutlaka uzam doktora başvurulması önerilmektedir.

Makaleyi ne kadar faydalı buldunuz?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz

Ortalama reyting 0 / 5. Oylama Sayısı: 0

Bu yazıyı oylayan ilk siz olun

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts