EURUSD analizi

İçerisinde bulunduğumuz haftaya 1.1793 seviyelerinde başlangıç yapan EURUSD paritesinde hafta içerisinde kademeli aşağı yönlü hareketlenmeler …
EURUSD analizi ÇağrıMerkezin

İçerisinde bulunduğumuz haftaya 1.1793 seviyelerinde başlangıç yapan EURUSD paritesinde hafta içerisinde kademeli aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleşti.

İçerisinde bulunduğumuz haftaya 1.1793 seviyelerinde başlangıç yapan EURUSD paritesinde hafta içerisinde kademeli aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleşti. ABD kanadında hazine tahvil faizlerinde volatilitenin yükselmesi ve bununla birlikte Avrupa Merkez Bankası’nın tahvil alım hızını yavaşlatmaması Euro varlıkları üzerinde baskı oluşturdu. Dolar endeksinin de toparlanma hareketleri sergilemesi ile birlikte EURUSD paritesinde hafta içerisinde 1.1704 seviyeleri test edildi. Ardından parite bu seviyelerden itibaren bir miktar toparlandı. Haftanın son işlem gününe ise 1.1775 seviyelerinde başlangıç yapan paritede piyasalar gün içerisinde ABD kanadından gelecek olan Tarım Dışı İstihdam, İşsizlik Oranları ve Saatlik Ort. Kazançlar dolarda küresel bazda volatiliteyi etkileyecektir. Veriler TSİ 15:30’da açıklanacak. Dün ise Euro bölgesinden gelen İmalat Satın Alma Müdürleri endeksi (PMI) verisi izlendi. Mart ayında söz konusu veri beklentilerin bir miktar üzerinde 62.5 olarak gerçekleşti. Piyasalardaki beklentiler ise 62.4 seviyeleri idi. Yeni günde Paskalya Tatili sebebiyle yurtdışında ABD, Almanya, Fransa, İtalya gibi ülkelerde piyasalar tatil. Bu sebeple diğer günlere nazaran gün içerisinde paritede volatilite bir miktar daha az olabilir. EURUSD paritesini teknik olarak incelediğimizde 1.18267 – 1.18906 – 1.19887 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1.17514 – 1.16885 – 1.16106 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts