The latest online video downloader allows you to save your favorite Instagram content in high quality for free and in less than a minute. IG Downloader - Instasupersave.

Piyasaların yönü

FED Sonrası Global Risk İştahı Pozitif… Borsa İstanbul’da BIST100 endeksi dün %0.44 değer kaybıyla 1,386 puana geriledi. BIST100… FED Sonrası …
Piyasaların yönü ÇağrıMerkezin

FED Sonrası Global Risk İştahı Pozitif… Borsa İstanbul’da BIST100 endeksi dün %0.44 değer kaybıyla 1,386 puana geriledi.

BIST100… FED Sonrası Global Risk İştahı Pozitif… Borsa İstanbul’da BIST100 endeksi dün %0.44 değer kaybıyla 1,386 puana geriledi. Hafta başından bu yana güçlü alımların görüldüğü endekste hisse bazında kar satışlarının yaşanması dikkat çekti. Global piyasalar FED’in varlık alımlarına devam edeceği ve Biden’ın 1.8 trilyon dolarlık aile teşvik paketi teklifi açıklamasıyla birlikte pozitif bir görünüm sergiliyor. Teknoloji devlerinden gelen güçlü bilançolar sonrasında ABD vadelileri güne artıda başlarken, Asya piyasaları kazanıma yöneldi. Yurt içinde gözler TCMB’nin enflasyon raporu sunumunda olacakken, yurt dışında ABD 1Ç21 GSYİH büyümesi takip edilecek. 1,400 ve 1,420 ilk direnç noktaları olarak karşımıza çıkarken, olası geri çekilmelerde ise 1,380 puan seviyeleri takip edilecektir.

 

 

Şirket Haberleri… AKBNK… Banka 1Ç21’de piyasa beklentilerinin üzerinde 2.03 milyar TL net kar açıkladı. Geçen senenin aynı döneminde 1.31 milyar TL net kar açıklamıştı.

 

 

USDTRY… TCMB’nin Enflasyon Raporu Sunumu Takip Edilecek… Dolar TL kurunda için tüm dikkatler enflasyon raporu sunumunda olacak. Bugün piyasalar Şahap Kavcıoğlu’nun ilk enflasyon raporu sunumunda vereceği mesajlara odaklanacak. Güne yatay bir başlangıç yapan Dolar TL kuru 8.20 seviyelerinde işlem görüyor.

 

 

EURTRY… 10 Seviyesinin Altına Tutunma Çabasında… TL varlıklar TCMB’nin enflasyon raporu sunumu öncesinde sakin bir görünüm sergiliyor. Euro TL kuru 10 seviyesinin altına tutunma çabası içerisinde.

 

 

EURUSD… FED Faizleri Değiştirmedi… ABD Merkez Bankası FED politika faizini %0-0.25 aralığında tuttu. FED Başkanı Jerome Powell ekonomideki toparlanmanın dengesiz ve toparlanmaktan çok uzak olduğunu, varlık alımlarını azaltmayı konuşmaya başlamanın zamanı olmadığını, sözlü yönlendirmeleriyle ekonomiyi desteklemeye devam edeceklerini ifade etti. Enflasyondaki yükselişin geçici olduğunu, faiz artışı için gerekli standartları karşılamayacağını belirtti.

 

 

XAUUSD… FED Sonrası Yeniden Yükselişte… FED başkanı Powell’ın ekonomiyi desteklemeye devam edeceklerine ilişkin mesajları sonrasında altının ons fiyatı yeniden yükselişe geçti. Diğer taraftan ABD Başkanı Joe Biden ilk yardım konuşmasında aile yardım paketini açıkladı. Powell aylık 120 milyar dolarlık varlık alım programını azaltmak için henüz erken olduğunu ifade etti. ABD 10 yıl vadeli tahvil faizleri Powell’ın açıklamaları sonrasında %1.60 seviyesine geri çekildi. Haftaya 1,775 $ seviyelerinden başlayan altının ons fiyatı 1,785 $ seviyelerine kadar yükseldi.

 

 

GLDGR… Ons Fiyatındaki Yükselişten Destek Aldı… Altının ons fiyatından destek bulan gram altın Dolar TL kurundaki yatay seyirle birlikte 470 TL seviyelerine yükseldi. Haftaya 484 TL seviyesinde başlayan gram altın, Dolar TL kurundaki geri çekilmeyle birlikte 464 TL seviyelerine kadar geri çekildikten ise ons fiyatındaki yükselişe bağlı olarak toparlandı. Ons fiyatındaki yükseliş ve TL varlıkların zayıflamasıyla birlikte gram altın fiyatlarında alıcı seyrin devam etmesi beklenebilir. İlk aşamada 470-475 TL seviyeleri direnç noktası olarak takip edilecekken, geri çekilmelerde 465 TL seviyesi destek noktası olarak izlenecektir.

 

 

BRENT… Petrol Fiyatları Global Konjonktüre Bağlı Olarak Dalgalanıyor… Dünyada koronavirüs pandemisi kaynaklı gelişmeler petrol fiyatlarının da dalgalı bir seyir izlemesine neden oluyor. Brent petrolün varil fiyatı FED toplantısı sonrasında dolardaki değer kaybına bağlı olarak 67 $ seviyelerine kadar yükseldi.

 

 

S&P500… FED’in Açıklamaları ve Biden’ın Aile Teşvik Paketi Planı Açıklamasıyla Vadeli İşlemlerde Kazanıma Yöneldi… ABD’li teknoloji devleri Apple ve Facebook’un 1Ç21 bilançoları beklentilerden iyi geldi. FED aylık 120 milyar dolar tutarındaki varlık alımlarını devam ettireceğini açıklarken, Biden 1.8 dolarlık aile yardım paketi teklifinde bulundu. ABD endeksleri pozitif haberlerin etkisinde tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar yükseldikten sonra geri çekildi.

Kaynak Alan Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Makaleyi ne kadar faydalı buldunuz?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz

Ortalama reyting 0 / 5. Oylama Sayısı: 0

Bu yazıyı oylayan ilk siz olun

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
Bagfaş'da denetçi tescili ÇağrıMerkezin
Read More

Bagfaş’da denetçi tescili

Bagfaş Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş'nin denetçi firması tescillendi. Bagfaş Bandırma Gübre Fabrikaları A.Ş'nin denetçi firması tescillendi ...

Şirket haberleri

SONME – Şirket sermayesinin 56,1 milyon TL’den %33,77 oranında bedelsiz olarak 18,9 milyon TL artışla 75 milyon TL’ye yükseltilecek. ADESE ...
Piyasanın durumu ÇağrıMerkezin
Read More

Piyasanın durumu

MAALT… 19 Mart 2021 tarihli Olağan Genel Kurul toplantısında kabul edilen kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik tarihi 31 Mart 2021 tarihinde Antalya ...
Online roulette, blackjack, baccarat and all sorts of live dealer games at New Gambling Sites in Australia