The latest online video downloader allows you to save your favorite Instagram content in high quality for free and in less than a minute. IG Downloader - Instasupersave.

Piyasaların yönü

Borsa İstanbul’da BIST100 endeksi dün %0.19 değer kaybederek 1,418 puana geriledi. BIST100… Global Hisse Senedi Piyasaları FED’in Destekleyici …
Piyasaların yönü ÇağrıMerkezin

Borsa İstanbul’da BIST100 endeksi dün %0.19 değer kaybederek 1,418 puana geriledi.

BIST100… Global Hisse Senedi Piyasaları FED’in Destekleyici Para Politikası Mesajları Sonrasında Yükselişte… Borsa İstanbul’da BIST100 endeksi dün %0.19 değer kaybederek 1,418 puana geriledi. Gün içerisinde önemli bir destek seviyesi olan 1,400 puana kadar gerileyen endeks gelen tepki alımlarını etkisiyle günü yataya yakın ekside tamamlamayı başardı. Asya Pasifik piyasaları yeni işlem gününde yatay bir görünüm sergilerken, ABD ve Almanya endeksleri vadeli işlemlerde FED’in ekonomi hızlı bir şekilde toparlansa bile gevşek para politikasını gevşek tutma taahhüdüne işaret etmesiyle birlikte kazançlarını genişletti. TCMB ve BDDK verileri haricinde yurt içi piyasalarda gündemde önemli bir veri akışı yok. Yurt dışında ise Almanya fabrika siparişleri ve ABD haftalık işsizlik maaşı başvuruları takip edilecek. Yurt dışı piyasalardaki pozitif havanın yurt içi piyasalara da yansıması beklenebilir. Dün öğleden sonra banka hisselerine gelen alımlarının bugün de devam etmesi ve endeks 1,435-1,440 bölgesini test edebilir.

 

 

USDTRY… 8.15 Seviyelerinde Dengelendi… Dolar TL kuru yeni işlem gününe 8.15 seviyelerinde başladı. Global piyasalarda risk iştahındaki yükseliş gelişen piyasa ülke para birimlerinin üzerindeki baskının hafiflemesine yardımcı oldu. Dolar TL kurunda dün zaman zaman alımlar öne çıksa da, satışların yeniden alışların önüne geçmesiyle birlikte 8.15 seviyelerinde denge arayışına girildi.

 

 

EURTRY… EM Ülke Para Birimleri Üzerindeki Baskı Hafifledi… Euro TL kuru yeni işlem gününe 9.71 seviyelerinde başladı. Euro’nun global bazda güç kazanmasına bağlı olarak alıcılı bir görünüm sergileyen Euro TL kuru bu seviyelerde denge arayışı içerisine girdi.

 

 

EURUSD… 1.19 Seviyelerini Test Etti… FOMC tutanakları, FED üyelerinin düşük işsizlik ve enflasyon hedeflerinde kalıcı bir düzelme görülene kadar varlık alımlarına devam edileceğine vurgu yapıldığını gözler önüne serdi. FOMC tutanaklarının para politikası ve enflasyona dair verdiği sinyaller sonrasında FED başkanı Powell’ın da bugün güvercin açıklamalarda bulunması bekleniliyor. Dün 1.19 seviyesinin üzerini test eden Euro Dolar paritesi Powell’ın bugün gerçekleştireceği konuşma öncesinde 1.1875 seviyelerinde alıcılı bir görünüm sergiliyor.

 

 

XAUUSD… Altın Fiyatları FOMC Tutanaklarından Destek Buldu… 6-7 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen FOMC toplantısına dair tutanaklar yayımlandı. FED’in para politikası ve enflasyona dair detaylarla birlikte altın fiyatları bu haftaki yükselişini devam ettirdi. Diğer taraftan FED yetkililerinden gelen güvercin mesajlar altın fiyatlarına destek sağlıyor. Dallas FED başkanı Kaplan, enflasyonun %2.5 seviyesine yükseldikten sonra gerileyeceğini, Chicago FED Başkanı Evans ise %3 enflasyonun dahi kabul edilebileceğini söyledi.

 

 

GLDGR… Ons Fiyatındaki Yükselişi Takip Etti… Gram altın Dolar TL kurunun yataya yakın seyrettiği bir ortamda ons fiyatındaki yükselişten destek buldu. 458 TL seviyelerine kadar yükselen gram altın sabah saatlerinde 457 TL seviyelerinde işlem görüyor.

 

 

BRENT… Petrol Fiyatları Karışık Bir Görünüm Sergiliyor… Brent petrolün varil fiyatı yeni işlem gününde vadeli piyasalarda satıcılı bir görünüm sergiliyor. Global ekonomik görünüm, aşılama konusundaki gelişmeler ve koronavirüs vaka sayılarının seyri petrol fiyatlarının dalgalanmasına neden oluyor.

 

 

S&P500… FOMC Tutanakları Gevşek Para Politikasının Devamına İşaret Etti… 6-7 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen FED toplantısının tutanaklarından çıkan destekleyici para politikası vurgusu Çarşamba günü rekor seviyelerde tamamlayan S&P500 endeksine destek vermeyi sürdürüyor. Yeni işlem gününde vadeli piyasalarda artı bölgede işlem görüyor.

 

Kaynak Alan Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Makaleyi ne kadar faydalı buldunuz?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz

Ortalama reyting 0 / 5. Oylama Sayısı: 0

Bu yazıyı oylayan ilk siz olun

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
Hak kullanımı ÇağrıMerkezin
Read More

Hak kullanımı

Hak kullanımı bildirimi yapıldı. Hak kullanımı bildirimi yapıldı. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, ''ISMEN.E Pay Başına ...
Menderes Tekstil'de istifa ÇağrıMerkezin
Read More

Menderes Tekstil’de istifa

Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş'de bağımsız yönetim kurulu üyesi istifa etti. Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş'de bağımsız yönetim ...
Online roulette, blackjack, baccarat and all sorts of live dealer games at New Gambling Sites in Australia