Instagram video indir

Çin, mRNA aşısının 3. faz denemesine gelecek ay başlıyor

Çin Ulusal Radyosu (CNR), Çin’in ilk RNA (mRNA) COVID-19 aşısının, mayıs ayında Faz III klinik denemesine başlayacağını bildirdi. Çin Ulusal …
Çin, mRNA aşısının 3. faz denemesine gelecek ay başlıyor ÇağrıMerkezin

Çin Ulusal Radyosu (CNR), Çin’in ilk RNA (mRNA) COVID-19 aşısının, mayıs ayında Faz III klinik denemesine başlayacağını bildirdi.

Çin Ulusal Radyosu (CNR), Çin’in ilk RNA (mRNA) COVID-19 aşısının, mayıs ayında Faz III klinik denemesine başlayacağını bildirdi. Suzhou Abogen Biosciences (AbogenBio), Askeri Bilimler Akademisi ve Walvax Biotechnology Co., Ltd bünyesindeki Askeri Tıp Enstitüsü tarafından ortaklaşa geliştirilen aşı ARCoV’nin Faz II denemesi sorunsuz devam ediyor. CNR’ye bir açıklama yapan AbogenBio’nun kurucusu Ying Bo, Çin’in sözleşmeli olduğu klinik araştırma kuruluşu Tigermed ile yakın işbirliği ile geç aşama denemesinin önümüzdeki ay yurtdışında başlayacağını söyledi. Ying açıklamasında ARCoV’un yılın üçüncü çeyreğinden itibaren yıllık üretim kapasitesinin 120 milyon doza ulaşacağını da sözlerine ekledi.

Johns Hopkins Üniversitesi Sistem Bilimi ve Mühendisliği Merkezi’ne göre, küresel COVID-19 vakaları ve ölümleri sırasıyla 140 milyon ve 3 milyona yaklaşıyor. Dünyada şu ana kadar sadece iki MRNA aşısı kullanıma sunuldu. Bunlardan biri ABD’li ilaç üreticisi Pfizer tarafından Alman BioNTech ile ortaklaşa geliştirildi, diğeri de ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü ve ABD’li biyoteknoloji firması Moderna Therapeutics tarafından geliştirildi.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Makaleyi ne kadar faydalı buldunuz?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz

Ortalama reyting 0 / 5. Oylama Sayısı: 0

Bu yazıyı oylayan ilk siz olun

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
Youtube video indir