The latest online video downloader allows you to save your favorite Instagram content in high quality for free and in less than a minute. IG Downloader - Instasupersave.

Gökçen, “İnandırıcılığını ve fikri iktidarını kaybettin”

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, yaptığı yazılı basın açıklaması ile Kadıköy’de …

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, yaptığı yazılı basın açıklaması ile Kadıköy’de öğrencilerin eyleminde meydana gelen polis şiddetini eleştirdi.

CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen’in yaptığı yazılı açıklama şöyle:

“CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen, “Dün öğrenciler Kadıköy’de bir araya gelerek anayasal haklarını kullandılar. Öğrencilerin bizlere de ilettiği dört talebi vardı. Birincisi, Melih Bulu ve tüm kayyumların istifa etmesi, üniversitelerde rektörlerin seçimle iş başına gelmesi; ikincisi üniversitelerde polis kuşatmasının kaldırılması, üçüncüsü LGBTİ+ların hedef gösterilmesinin sonlanması ve BÜLGBTİ+ öğrenci kulübünün yeniden açılması, dördüncüsü ise gözaltına alınan ve tutuklanan tüm öğrencilerin serbest bırakılmasıydı.” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Gökçen, “Öğrenciler, bu kadar basit ama bir o kadar da güçlü taleplerini dile getirdikleri için Kadıköy’de engellendiler. Öğrencilerin darp edildiğine ve müdahalenin çok sert gerçekleştiğine dair bilgileri avukatlarımız bizlere alandan iletti. Anayasal hakkını kullanan, yanlışa ‘yanlış’ deme cesaretini gösteren gençlere cevabı iktidar, bir kez daha kaba kuvvetle vermiş oldu. Genç işsizliğini çözmeyen, gençlere hayal kurabilecekleri, yarınlarını planlayabilecekleri bir ülkeyi sunmayan, ifade özgürlüğünü tanımayan; gençlere sırf hikaye anlatan iktidar, bir kez daha çözümü şiddette buldu.” ifadelerini kullandı.

Gökçen, “Kimseyi hedef gösteremezsin. Kimseyi marjinal ilan edemezsin. Kimseye anayasal hakkını kullandı diye şiddet uygulayamazsın. İstersen arkana tüm devlet imkanlarını al; tüm saraylar, tüm paralar, tüm kadrolar sende olsun. İnandırıcılığını kaybettin. Gençleri kaybettin. Zamanı gelmiş düşünceyi, çağı kaybettin. İster şiddet uygula, ister gözaltına al, istersen de tutukla. Yalnızca gençleri değil, fikri iktidarını da çoktan kaybettin. Gidicisin. Gençler birbirine tutunacak, demokrasiden yana olanlar birbirine tutunacak ve tüm zorbalıklarına karşı bambaşka bir Türkiye’nin mümkün olduğunu göstermeye devam edecek.” dedi.”

Hibya Haber Ajansı

Makaleyi ne kadar faydalı buldunuz?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz

Ortalama reyting 0 / 5. Oylama Sayısı: 0

Bu yazıyı oylayan ilk siz olun

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
VİOP 30 Endeksi ÇağrıMerkezin
Read More

VİOP 30 Endeksi

VİOP 30 Endeks kontratında negatif açılış bekliyoruz. (İnfo Yatırım) VİOP 30 Endeks Nisan kontratı, Perşembe günü 1.382 - 1.419 fiyat aralığında ...
Online roulette, blackjack, baccarat and all sorts of live dealer games at New Gambling Sites in Australia