Instagram video indir

Audi, Goodyear’a güvendi

Audi, önde gelen modellerinde bir kez daha Goodyear’a güvendi. 2019’dan bu yana Audi e-tron SUV’lerinde orijinal ekipman olarak Goodyear …
Audi, Goodyear'a güvendi ÇağrıMerkezin

Audi, önde gelen modellerinde bir kez daha Goodyear’a güvendi. 2019’dan bu yana Audi e-tron SUV’lerinde orijinal ekipman olarak Goodyear lastikleri kullanan Audi’nin yeni nesil grand tourer modeli Audi e-tron GT’de de21 inç Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 lastikler kullanılacak.

2019 yılında pazara sunulan Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5’in Goodyear’ın en yeni teknolojilerini bünyesinde barındırdığını ifade eden Goodyear EMEA Bölgesi Tüketici Orijinal Ekipmanları Yönetici Direktörü Hans Vrijsen, “Bu ürün, Audi e-tron GT gibi performans odaklı ve sürdürülebilir bir aracın ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde üretildi” dedi.

Audi e-tron GT, sportiflik, kullanım kolaylığı ve sürdürülebilirliği bir araya getiren elektrikli bir araç. Ön ve arka aksta birer elektrik motoruyla modelin en sportif versiyonu RS e-tron GT, 475 kW (646 PS) güç üreterek 0’dan 100 km/s hıza 3,3 saniyede çıkıyor. Quattro elektrikli dört çeker sistemine sahip araç, kullanıma hazır torkun tamamını anında dört tekerleğe birden dağıtıyor.

Goodyear EMEA Bölgesi Tüketici Orijinal Ekipmanları Yönetici Direktörü Hans Vrijsen ayrıca, “Audi e-tron GT’nin gücü ve performansı, sürücülere en iyi sürüş deneyimini sunmak için Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 gibi bir lastikle en üst düzeye çıkıyor” diye ekledi. 

Çok yönlü yaz lastiklerinin ulaştığı son nokta olarak değerlendirilen Eagle F1 Asymmetric 5’te Goodyear, sürüş konforundan ve yol gürültüsünün en aza indirilmesinden ödün vermeden ıslak ve kuru zeminde yol tutuş konusunda önemli iyileştirmeler sağladı. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, Audi e-tron GT’nin her iki versiyonunda da kullanılacak olup, 265/35 R21 ön ve 305/30 R21 boyutunda arka lastiklerle yer alacak.

Vrijsen, konuyla ilgili son olarak şunları söyledi: “Goodyear, lider elektrikli araç üreticilerinden biri olan Audi ile iş birliğini geliştirirken, elektrikli araçların çeşitli gereksinimlerini karşılayan lastikler geliştirme çalışmalarına öncülük etmeye yönelik yeni adımlar atmaktan gurur duyuyor”.

Hibya Haber Ajansı

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts
Youtube video indir