Instagram video indir

Yapı Kredi Kredi Kartı Kapatma 2021

Yapı Kredi Bankası üzerinden bir kredi kartı temin eden vatandaşlar, ilerleyen süreçte aldığı kartları tekrardan iptal ettirme hakkına sahiptir. Kart iptal işlemleri için bankanın farklı iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.
Yapı Kredi Kredi Kartı Kapatma 2021 ÇağrıMerkezin

Yapı Kredi Bankası üzerinden bir kredi kartı temin eden vatandaşlar, ilerleyen süreçte aldığı kartları tekrardan iptal ettirme hakkına sahiptir. Kart iptal işlemleri için bankanın farklı iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Özellikle Yapı Kredi kredi kartı iptali işlemleri için telefon bankacığını kullanarak talep iletebilirsiniz. Müşteri temsilciler talep işlemini onayladığı anda tarafınıza kayıtlı olan kart iptal edilir.

Yapı Kredi kredi kartı iptali nasıl yapılır? Yapı Kredi kredi kartı iptal edilir mi?

YapıKredi Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kart iptal işlemleri için kullanılabilecek en güvenli kanallardan birisi telefon bankacığıdır. Yapı Kredi çağrı merkezini aradığınız zaman sistem talimatlarına uyarak doğrudan müşteri temsilciniz ile bağlantı kurabilirsiniz. Yapı Kredi kredi kartı iptali talebinizi ilettiğiniz zaman sizlere güvenlik açısından bazı sorular sorulur. Güvenlik sorularını yanıtladıktan sonra talebiniz işleme alınır. Ancak bankalar kart kapatma konusunda pozitif yaklaşmadığı için, öncesinde sizlere kredi kartını kapatma sebebinizi soracaktır.

Bu aşamada müşteri temsilcisi size özel bazı avantajlar sunarak kart iptalinden vazgeçirmek isteyebilir. Banka talebine olumlu yanıt vermediğiniz durumda her şekilde müşteri temsilcisi kartınızı iptal etmek durumunda olacaktır.

Yapı Kredi Kart Kapatma Nasıl Yapılır?

Telefon bankacılığı üzerinden Yapı Kredi kredi kartı iptali işlemlerini yürütemiyorsanız, garantili iptal ettirme yöntemlerinden birisi de doğrudan şubelere gitmektir. Bütün banka şubelerinde kredi kartı iptal işlemlerine dair hazır bir dilekçe örneği bulunur. Banka şubesinden bu hazır dilekçeyi isteyerek gerekli alanları eksiksiz olarak doldurun.

Sonrasında gişeye ilgili dilekçeyi teslim ettiğiniz zaman, kart iptal talebiniz işleme alınır. Bu aşamadan sonra banka şubeleri ortalama olarak 7 iş günü içerisinde sizlere geri dönüş sağlar ve kredi kartınız iptal edilir. Kredi kartlarını şubelerden iptal ederken sizlerden hiçbir ücret kesintisi ve dilekçe bedeli alınmaz. Şubelerden bu tarz bir komisyon talep edildiğinde ödememe hakkınız bulunuyor.

Kredi kartını tamamen kapatma işlemi, yukarıda bahsedildiği gibi kart iptalinden farklıdır. Bu sebeple çağrı merkezinden, internet veya mobil bankacılık üzerinden kart kapatma işlemi yapılamamaktadır. Bu işlemleri gerçekleştirmek için isterseniz müşteri hizmetlerinin kayıp çalıntı birimi, isterseniz de kredi kartı birimini arayarak işlem yaptırmanız mümkündür.

Yapı Kredi kredi kartı kapatma için, en yakın Yapı Kredi şubesine gidilip Müşteri Temsilcisi ile görüşmek gerekir. Bu görüşmede kart Müşteri Temsilcisi’ne teslim edilir, kredi kartının kapatılması talebi bir dilekçe ile yazılı hale getirilir ve işlem başlatılır. Kartın bankaya teslim edilmesi gerektiği için bu işlem Yapı Kredi şubesine gitmek haricinde herhangi bir şekilde yapılamaz.

Kart kapatma işleminin ardından 7 gün içerisinde kartın tamamen kapatılmış olması gerekmektedir. 7 gün geçmesi halinde kapatılmayan kartlar için bankanın bilgilendirilmesi gerekmektedir. 

Yapı Kredi kart kapatma işleminde bir ücret ödenmez. Ancak kart ücretinden muaf tutulmak için herhangi bir sözleşme yapılması durumunda sözleşme süresi bitmeden kart kapatılmak istenirse, cayma bedeli ödenmektedir. Cayma bedeli sözleşmenin şartlarına göre değişiklik gösterebilir. 

Yapı Kredi Neden Kredi Kartı İptali Yapamıyorum?

Kredi kartı işlemlerinde sıkça rastlanan sorunlardan birisi, kişilerin kartlarını kullanıma kapattıramamalarıdır. Yapı Kredi kredi kartı iptali işlemlerinde ilk olarak kartın ekstre durumuna bakılır. Kart üzerinde devam eden bir borç görünüyorsa, bankalar bu borç ödenene kadar kartları iptal etmeme durumunu belirtir. Ancak ilgili kanun maddelerine göre, kredi kartınızın devam eden bir borcu olsa bile iptal etme hakkına sahipsiniz.

Bu durumu bankaya belirttiğiniz sürece kredi kartınızı iptal edebilirsiniz. Zira kredi kartı kapatılsa bile, devam eden borçla ilgili gerekli hesap ekstresi tarafınıza gönderilebiliyor. Kartı kapattıktan sonra belirlenen hesap kesim günlerinde borcu ödeyebilirsiniz.

Yapı Kredi Çalınan Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Yapı Kredi üzerinden alınan kredi kartlarının çalınması durumunda, kart üzerinden herhangi bir işlem yapılmaması adına hızlıca iptal işlemlerini yürütmek gerekiyor. Bu tip durumlarda da en hızlı kullanılabilecek yol telefon bankacılığıdır. Yapı Kredi kredi kartı iptali için müşteri temsilcisine kartın çalındığı bilgisini geçmeniz durumunda, herhangi bir gerekçe talep edilmeden kart iptal edilir. Müşteri temsilcisinin onayı ile birlikte aynı dakikada kartınız kullanıma kapatılır.

Ancak bu durum kredi kartının tamamen iptali anlamına gelmez ve bankanız size yeni bir kredi kartı gönderir. Çalınan kart işlem dışı bırakıldıktan sonra ikamet adresinize 1 hafta içinde yeni kartınız gönderilir. Şayet aynı kredi kartını kullanmak istemiyorsanız, müşteri temsilcisine yeni bir kart istemediğinizi belirtmeniz gerekiyor.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Aidatları Ne Kadar?

Müşterilerine özel olarak farklı türlerde kredi kartı kullandıran Yapı Kredi, bu kartlar için yıllık belirli aidatlar alır. Bankanın sizlerden senelik olarak talep ettiği kart aidatları şu şekildedir:

  • Yapı Kredi Worldcard: 139,5 TL
  • Yapı Kredi World Gold: 158.5 TL
  • Yapı Kredi World Platinum: 178,5 TL
  • Yapı Kredi Play: 139,5 TL
  • Yapı Kredi Play (öğrenci): Aidat ücreti yok

Bu aidatlar yasal olarak bankanın her sene sizlerden keseceği ücretlerdir. Bu ücretler direkt olarak artı bakiyeden tahsil edilir ya da doğrudan hesap ekstresine yansıtılır. Kart aidatı vermemenin çeşitli şartları bulunuyor. Bu şartlar hakkında bilgi edinmek için doğrudan şubeleri kullanabilirsiniz. Özellikle kredi kartınız üzerinden belirli bir sayıda otomatik ödeme talimatı verdiğiniz zaman, bankalar sizlerden kart ücreti talep etmeyecektir.

Yapıkredi Kredi Kartı Nasıl Çıkartılır?

Yapı Kredi Bankası üzerinden kredi kartı çıkartmak isteyen kişiler, doğrudan internet bankacılığı üzerinden işlem yapabilir. Kimlik numaranız ve iletişim bilgilerini girdiğiniz zaman kart başvurunuz doğrudan işleme alınır ve sonucu sizlere mesaj olarak gönderilir. Kabul edilen kartlar en geç 7 iş günü içinde tarafınıza ulaşacaktır. Yapı Kredi üzerinden yüksek limitli bir kredi kartı almak içinse doğrudan şubelere gitmek gerekecektir.

Zira yüksek limitli kredi kartı başvurularında bankanız sizlerden bir gelir belgesi talep edebilir. Bankanın daimi müşterisi olan kişiler ve kredi sicili iyi durumda olan kişiler, bu taleplerini yine mobil bankacılık aracılığıyla yapabilir. Gelir düzeyi yüksek olmayan kişiler bile Yapı Kredi üzerinden düşük limitli bir kredi kartı alabilir. Öğrenci olarak görünen kişiler ise Yapı Kredi Play Öğrenci kartı başvurularını internetten yapabilecektir.

Borcu Olan Kart Kapatılır mı?

Kredi kartının borç ödemeleri devam etse de kart kapatma işlemi yapılmaktadır. Kartın kapatılması durumunda taksit ödemeleri Yapı Kredi şubelerinden veya ATM’lerden yapılabilir. Kredi kartına ait taksitler bitene kadar güncel borç durumunun öğrenilmesi için bankanın kullanıcıyı bilgilendirmesi gerekiyor.

Dilerseniz sadece borçlarınızı taksitlendirmek için de çağrı merkezi ile iletişim kurabilirsiniz. Kredi kartı borcunuzun tamamı, talep edeceğiniz vade seçenekleri ile baştan taksitlendirilir ve ödemelerini aylık olarak yapmaya devam edebilirsiniz. Bu süreçte kartınız kullanıma kapanmayabilir.

Kredi kartı müşteri hizmetlerinden kapatılır mı?

Kullanmış olduğunuz kredi kartınızı kapatmak istiyorsanız bunu birkaç yöntemle sağlayabilirsiniz. … Müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızı kapatma, İnternet bankacılığını kullanarak kredi kartınızı kapatma.

Kredi kartını kapatmak için ne yapmalıyım?

Kredi kartınızı kapatmak için isterseniz müşteri hizmetlerine ulaşabilir, isterseniz de direkt olarak şubeden kredi kartınızı kapatabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu ise internet bankacılığı yoluyla, çağrı merkezlerinden ve şubeden gerçekleştirilebilir.

Kredi kartı internetten nasıl kapatılır?

Bankaların çağrı merkezlerinden müşteri temsilcileriyle görüşerek onay verilmesi durumunda kredi kartı online alışverişe kapatılır. Ayrıca sesli yanıt sistemleri ile hızlı ve kolay bir şekilde bu işlem gerçekleşir.

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts
Youtube video indir