Instagram video indir

Ziraat Katılım Müşteri Hizmetleri | Ziraat Katılım İletişim

Ziraat Katılım müşteri hizmetleri, ziraat katılım müşteri hizmetleri iletişim nuımarası, ziraat katılım internet bankacılğı, ziraat katılım faizsiz bankacılık mı,
Ziraat Katılım Müşteri Hizmetleri | Ziraat Katılım İletişim ÇağrıMerkezin

Ziraat Katılım Müşteri Hizmetleri

0 850 220 50 00 Ziraat Katılım Bankası Müşteri İletişim Merkezi ile bankacılık işlemlerinizi 7 gün 24 saat telefon ile gerçekleştirebilirsiniz.

https://www.ziraatkatilim.com.tr/ticari/dijital-bankacilik/musteri-iletisim-merkezi

ZİRAAT KATILIM BANKASI MÜŞTERİ HİZMETLERİ DİREK BAĞLANMA

Müşteri hizmetlerine son derece önem veren bu banka, yukarıda belirtilen müşteri hizmetleri numarasını aramanız halinde sizleri hiç bekletme olmadan müşteri hizmetlerine bağlamaktadır. Uzun uzun bekleyişlere maruz kalmadan hızlı bir şekilde işlerinizi halledebileceksiniz. Direk bağlanmak için aramanız gereken ekstra bir numaraya ihtiyaç yoktur. Sadece yukarıda belirttiğim numarayı aramanız yeterli.

Müşteri kitlesi büyüdüğü için Ziraat Katılım Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma en kısa sürede çözüm sunmaktadır.

Ziraat Katılım Müşteri İletişim Formu

Ziraat Katılım tarafından sunulan bankacılık ürün ve hizmetlerine ilişkin tüm istek, şikayet ve önerilerinizi online iletişim formu üzerinden bankaya iletmeniz mümkündür. Bunun için Ziraat Katılım Bankası müşteri iletişim formunda yer alan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız yeterlidir. Ziraat Katılım tüketici kredisi hizmetleri başta olmak üzere banka tarafından sağlanan tüm hizmetlere yönelik sorunlarınızı aynı iletişim formu üzerinde yer alan konu ve mesaj kısmına göre iletmeniz mümkündür.

 • Ziraat Katılım İletişim Formu
 • Ziraat Katılım Bilgi Edinme Formu

Üzerinden hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Ziraat Katılım İnternet Bankacılığı

İnternet Bankacılığı, cep telefonunuz veya bilgisayarınızın tarayıcısı üzerinden, güvenle ve kolaylıkla her türlü bankacılık işlemlerinizi gerçekleştireceğiniz bankacılık uygulamasıdır.

https://www.ziraatkatilim.com.tr/bireysel/dijital-bankacilik/internet-sube

Neden İnternet Bankacılığı Kullanmalıyım?

Bireysel ve Kurumsal İnternet Şubemizden 7 gün 24 saat, bankacılık işlemlerinizi, şubeye kıyasla çok daha düşük ücretlerle ve avantajlı oranlarla gerçekleştirebilirsiniz.

 • Katılım Anahtar Nedir?

Katılım Anahtar, bankamız dijital kanallarında güvenlik doğrulaması amacıyla kullanılır.
Katılım anahtar sadece size özel ve değiştirebileceğiniz bir bilgidir.
01.01.2021 itibarı ile yasal düzenlemeler doğrultusunda Anne Kızlık Soyadı,vb. kimlik bilgileri güvenlik doğrulamalarında artık kullanılmayacaktır.

 • Katılım Anahtar Nerede Kullanılır?

01.01.2021 itibari ile Internet Şube/Katılım Mobil şifrenizi unuttuysanız Şifremi Unuttum adımında şifrenizi belirlemek için kullanabilirsiniz.
Bankamız müşterisi olup Şifre Al uygulamasından ilk defa İnternet Şube / Katılım Mobil şifrenizi belirlemek  için kullanabilirsiniz

 • Katılım Anahtar Nasıl Oluşturulur?

Katılım Anahtarı bulunmayan müşterilerimize İnternet Şube / Katılım Mobil ilk giriş sırasında oluşturması istenecektir.
Hem Bireysel hem Kurumsal müşterilerimiz Katılım Anahtar belirlemek zorundadır.
Güvenliğiniz için Katılım Anahtarı banka personeli dahil kimseyle paylaşmayınız.

 • Katılım Anahtar Unuttuğumda Ne Yapmalıyım?

İnternet Şube / Katılım Mobil uygulamamıza giriş yaparak menü içerisinden yeniden belirleyebilirsiniz.

Ziraat Katılım İletişim E – Posta Adresi

Ziraat Katılım Bankası ile resmi yazışmalarını elektronik posta ile yapmak isteyen vatandaşların  adresine e – mail göndermesi mümkündür. Banka ile yazışma başlatmadan önce online iletişim kanalları üzerinden sorununuzun çözülüp çözülemeyeceğini incelemeniz tavsiye edilir.

Ziraat Katılım Müşteri Hizmetleri Numarası

Ziraat Katılım Bankası ile telefon bankacılığı üzerinden iletişime geçmek isteyen vatandaşların 7/24 Arapça, Türkçe ve İngilizce hizmet veren çağrı merkezini aramaları yeterlidir. Ziraat Katılım müşterisi olmayan ve müşterileri için banka tarafından aynı çağrı merkezi üzerinden destek sağlanır. Ziraat Katılım ticari kart başvurusu dahil olmak üzere birçok farklı işlemi çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür.

 • Ziraat Katılım Çağrı Merkezi: 0 850 220 50 00
 • Ziraat Katılım Genel Müdürlük: 0 212 404 10 00
 • Ziraat Katılım Fax: 0 212 404 10 99

Ziraat Katılım Müşteri Temsilcisine Direkt Bağlanma Yöntemi

Ziraat Katılım Bankası çağrı merkezini aradıktan sonra uzun süre beklemeden müşteri temsilcisi ile görüşmeniz mümkündür. Ziraat Katılım Bankası müşteri hizmetlerin direkt bağlanmak için sırasıyla:

 • ‘’2 – 0 – 1’’

Rakamlarını tuşlayabilirsiniz.

Ziraat Katılım Sosyal Medya Hesapları

Bankaların sosyal medya üzerinden müşterilerine çok daha hızlı ve kaliteli hizmet sağlamasının ardından birçok kişi tarafından bu hesaplar kullanılmaya başlamıştır. Ziraat Katılım kredi oranları, güncel kampanyalar, sorun ve öneriler başta olmak üzere birçok detaya sosyal medya hesapları üzerinden erişim sağlamanız mümkündür. Ziraat Katılım Bankası tarafından Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube üzerinden hizmet sunulmaktadır. Banka ile sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçmeden önce resmi hesap olup olmadığını teyit etmeniz ve hiçbir banka çalışanı ile kişisel bankacılık şifrenizi ve bilgilerinizi paylaşmamanız tavsiye edilir.

 • Ziraat Katılım Facebook
 • Ziraat Katılım Twitter
 • Ziraat Katılım Instagram
 • Ziraat Katılım YouTube

Katılım Bankacılığı nedir?

Katılım Bankalarının en temel özelliklerinden biri olan katılım kavramı, gerek finansman sağlarken gerekse fon toplarken paylaşmaya dayanan bir yaklaşıma sahip olmasıdır. Fon toplamak için oluşturulan katılma hesapları, Katılım Bankaları’nı diğer geleneksel bankalardan ayıran en bariz ayırıcı unsur olması sebebiyle,  katılım kavramı kullanılır.

Katılım Bankalarıözel cari ve katılma hesapları yoluyla fon toplamak ve topladığı fonları faizsiz finans prensiplerine uygun yöntemlerle kullandırmak üzere faaliyet gösteren bankalardır.

Katılım Bankacılığı Sisteminin Geleneksel Bankacılık Sisteminden Farkları Nelerdir?

 • Risk dağılımı açısından bakıldığında, geleneksel bankacılıkta riskin tamamı borçluya yüklenir ve ilke olarak borç veren her zaman kâr eder.
 • Katılım bankacılığı sisteminde ise, kurulan ortaklık emek-sermaye ortaklığı olmaktadır. Riski hem sermayeyi işleten emek sahibi hem de sermaye veren sermayedar aralarında paylaşır. Bu durumda sermaye sağlayan taraf parasal zarara, emek katkısında bulunan taraf da emek zararına katlanır. Eğer ortaklık sermaye ortaklığı ise riski sadece sermayedarlar paylaşır. Katılım bankacılığı sisteminde sermayedarın kâr elde edebildiği gibi zarar edebilme, emek sahibinin de emeğinin zayi olması ihtimali vardır.
 • Geleneksel bankalar müşterilerine kredi (faizli borç) verir. Katılım bankaları ise ticaret yöntemiyle fon kullandırırken müşterisinin ihtiyaç duyduğu malı, hizmeti veya hakkı peşin olarak satıcısından satın alır ve üzerine kâr ilave edip müşterisine vadeli olarak satar.
 • Geleneksel bankacılıkta kredili işlemlerde ödeme banka müşterisine yapılır. Ödeme satıcıya yapılsa bile bu, malın alış bedeli değil müşteri namına kullandırılan kredinin satıcıya ulaştırılması işlemidir. Buna karşılık katılım bankacılığında ödeme, banka müşterisine değil, malın satıcısına (veya satıcıya ödenmesini sağlayacak tedbirler alınmak suretiyle mal alımını banka adına gerçekleştirecek olan vekile) yapılır. Bu durumda bedel, malın katılım bankası tarafından alış bedelidir.
 • Geleneksel bankacılıkta paranın zaman değeri vardır ve bu değer borç veren lehine her zaman artış gösterir. Katılım bankacılığında para başkalarına ödünç olarak kullandırıldığında zamana göre değişim sadece enflasyon oranında olabilir. Ancak bir malın belirli bir kâr ile vadeli satımı (murabaha) suretiyle finanse edilmesi halinde alınan vade farkı, paranın zaman değeri değil mal satışından kaynaklanan kârdır.
 • Geleneksel bankacılıkta yasal olan her türlü faaliyet işleme konu olabilir. Katılım bankacılığında ise yasallık boyutuna ilave olarak İslami açıdan meşru sayılan ve serbest bırakılan faaliyetler işleme konu olabilir.
 • Geleneksel bankacılık sisteminde gelir elde etmede faiz temel araç olarak kullanılır. Katılım bankacılığı sisteminde ise kâr payı temel araç olarak kullanılır.

Ziraat katılıma nasıl girilir?

Ziraat Katılım İnternet Şubesine; www.ziraatkatilim.com.tr, www.ziraatkatilim.com adreslerinden İnternet Şubesi girişini tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ortak kullanıma açık olan internet kafe gibi yerlerdeki bilgisayarlardan İnternet Şubesine giriş yapmayınız.

Ziraat katılım Şifre Nasıl Alınır?

Bankkart şifremi nasıl alabilirim? Kredi kartı şifre işlemlerini Katılım Mobil, İnternet Şubesi ve 0850 220 50 00 Müşteri İletişim Merkezi aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat katılım mobil nedir?

Katılım Mobil, bankacılık işlemlerinizi cep telefonunuzdan, bilgisayarınızın rahatlığında yapabilmeniz için tasarladığımız yeni Mobil Bankacılık uygulamasıdır.

Ziraat katılım anahtarı nedir?

Katılım Anahtar, bankamız dijital kanallarında güvenlik doğrulaması amacıyla kullanılır. Katılım anahtar sadece size özel ve değiştirebileceğiniz bir bilgidir. 01.01.2021 itibarı ile yasal düzenlemeler doğrultusunda Anne Kızlık Soyadı,vb. kimlik bilgileri güvenlik doğrulamalarında artık kullanılmayacaktır.

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts
Youtube video indir