Instagram video indir

SGK Çağrı Merkezi | SGK Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

SGK Çağrı Merkezi | SGK Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma ÇağrıMerkezin

SGK Müşteri Hizmetleri ve Danışmanlık İletişim Telefon Numarası: Alo 

SGK GSS Prim borcu ödeme ekranı: https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı aracılığı ile kurula SGK müşteri hizmetleri, vatandaşlara çeşitli konularda destek veren en iyi kuruluşlardan biridir. Müşteri hizmetleri ve danışma olarak iletişim kurabileceğiniz SGK danışma hattı ile beraber, doğrudan birçok konuda canlı destek hattı olarak görüşme yapabilirsiniz. Halk arasında ve reklamlarda doğrudan “” olarak bilinen bu telefon numarasında, SGK müşteri hizmetleri görüşmesi yapabilirsiniz.

İstatistiğe göre günlük 17 binden fazla kişinin başvurduğu ve telefon görüşmesi sağlayıp çözüm bulduğu SGK alo 170 sağlık hattı ile kullanıcı memnuniyeti konusunda da Türkiye’de en başarılı danışmanlık hizmeti sunan hatlardan biri olarak tanımlanır.

SGK Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Kaç?

Halk arasında bilinen numara ile numarası, telefonlarla aranarak bilgi ve destek alınabilir. Kısa ve basit bu telefon numarası ile SGK müşteri hizmetleri ve danışman bilgisi – desteği vermekte olan telefon numarasıdır.

SGK müşteri hizmetleri ve danışma hattı üzerinden tüm vatandaşlar birçok problemlere dayalı bilgi ve destek alabiliyorlar. Hem müşteri desteği hem de danışma hizmeti veren bu çağrı numarası ile beraber sosyal haklarınız, emeklilik bilgisi, işçi hakları, yasal prosedür, sigorta bilgileri, işe giriş ve prim ödeme gün sayısı gibi konuların tamamında destek ve bilgi alabiliyorsunuz.

SGK Çağrı Merkezinden Alacağınız Hizmetler Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup sigortalı işçi olarak çalışan vatandaşların, yasal prosedürler olarak işçi haklarından tutun da iş kanununa kadar birçok haklarını alabilecekleri şekilde bu hattı arayabilirler. İşçi hakları, sigorta bilgileri ya da emeklilik bilgileri gibi birçok konuda doğrudan telefonla arama yaparak bilgi, destek alabiliyorsunuz.

SGK Alo 170 Danışma Hattının Hizmet Saatleri

7 gün 24 saat boyunca ulaşabileceğinizi Alo 170 SGK danışma hattı ile birlikte, vatandaşlar istedikleri an arayabilir ve bilgi alabilecekleri bir danışma hattına bağlanabiliyorlar. Problemlerine karşı çözüm bulabilme konusunda danışmanlık durumlarında anında bilgi alabilecekleri gibi herhangi bir mevzuata göre problem çözümü konusunda net süre verilememektedir. Bu konuda doğrudan vatandaşlara ortalama 72 saatlik azami süre verilerek, bu zaman dilimi çerçevesinde de gereken problemin çözümü hedeflenmektedir.

Kart ile Prim Ödeme

Sosyal Güvenlik Kurumuna Ait tüm Tahsilat işlemlerinin Kredi kartı ve Bankamatik kartı ile ödenebilmesi. 

SGK Danışma Hattı Web Sitesinden Ulaşılabilir mi?

Alo 170 adında bir platform, doğrudan SGK başta olmak üzere birçok kurumun birleştiği danışma hattıdır. Bununla beraber https://www.alo170.gov.tr/ internet sitesinden de erişim sağlanarak, online işlemler menüsünden tüm işlemlerinizi de hızlıca yapabiliyorsunuz. Burada canlı destek ekibiyle görüşme ile yazışarak problemlerinizi gidermeye yönelik destek alabilir, tüm Alo 170 ile ilgili şikayet ve ihbar süreçlerinizi buradan yapabilirsiniz. SGK, ÇSGB ya da İşKUR gibi konuların tamamında da her türlü soruya çözüm, cevap bulmak adına kolayca internet sitesini kullanabilirsiniz.

SGK özel mi?

Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilen 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile Bağ-Kur, Sosyal Sigortalar Kurumu ve Emekli Sandığı kurumlarının devredilmesi ile kurulmuş devlet kurumu.

SGK kaçta açılıyor 2021?

SGK, 08:00 – 12:00 / 13:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Mesai saatleri 08.00-17.00 olan kurum çalışanları gün içerisinde 12.00’da öğle molasına çıkıyor.

SGK devlet kurumu mu?

Kurum, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili kuruluşu olup, özel hukuk hükümlerine tâbi, tüzel kişiliği haiz, idarî ve malî bakımdan özerk bir kamu kuruluşudur.”

Sosyal Güvenlik ile ilgili kurumlar nelerdir?

Sosyal güvenlik kuruluşları er ülkenin çalışan vatandaşlarının sosyal güvenliklerini sağlayan, memleketin sosyal yapısına, mali, iktisadi gücüne uygun olarak kurulan müesseseler.

Sosyal Güvenlik Kurumu nereye bağlıdır?

Sosyal Sigortalar Kurumu (kısaca SSK), Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı bir sosyal güvenlik kurumuydu. 16 Mayıs 2006 tarihinde kabul edilen 5502 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik 

Sosyal sigorta ödeneği nedir?

SOSYAL SİGORTA ÖDENEĞİ VE SOSYAL YARDIM ÖDENEĞİ NEDİRSosyal sigorta ödeneği” deyiminden, çalışma yaşamı süresince karşılaşılan hastalık, iş kazası, meslek hastalığı veya işsizlik gibi riskler nedeniyle iş göremezlik veya işsizlik gibi adlar altında yapılan ödenekler olarak tarif edilmektedir.

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts
Youtube video indir