The latest online video downloader allows you to save your favorite Instagram content in high quality for free and in less than a minute. IG Downloader - Instasupersave.

FX Piyasaları

Kurda daha çok perşembe günkü TCMB faizi kararının etkili olabileceğini ve bir süredir bant hareketi yapan kurun bekleme modunda kalmaya devam …
FX Piyasaları ÇağrıMerkezin

Kurda daha çok perşembe günkü TCMB faizi kararının etkili olabileceğini ve bir süredir bant hareketi yapan kurun bekleme modunda kalmaya devam edebileceğini düşünüyoruz.

USD/TRY: Bugün TSİ 15.30’da ABD’de açıklanacak mart ayına ilişkin enflasyon verisi öncesinde Gelişmekte Olan Ülke Para birimleri baskı altındalar. Beklentiler TÜFE’nin mart ayında aylık %0,5 artmasıyla yıllık enflasyonun %1,7’den %2,5’e gelmesi yönünde iken, veri sonrasında ABD on yıllık tahvil faizindeki hareket yakından izlenecek. Yurtiçi tarafta ise yüksek vaka sayıları sonrasında bugünkü Kabine Toplantısı’ndan çıkacak kararlar takip edilecek. Pazartesi günkü Bilim Kurulu toplantısı sonrası konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Yakın temas ve hareketliliği azaltıcı bir döneme girmek durumundayız.” açıklamasını yapmıştı. Diğer yandan, kurda daha çok perşembe günkü TCMB faizi kararının etkili olabileceğini ve bir süredir bant hareketi yapan kurun bekleme modunda kalmaya devam edebileceğini düşünüyoruz. Bu kapsamda, kurda 8,12 – 8,25 bant hareketi beklentimizi koruyoruz.

FX Piyasaları ÇağrıMerkezin
 

EUR/USD: ABD enflasyon verisi ve Almanya ZEW endeksi bugünün öne çıkan verileri iken, özellikle enflasyon verisi oynaklığın artmasına neden olabilir. Diğer yandan, Avrupa’da açıklanan ve pandemiye rağmen ekonominin dirençli olduğunu gösteren veriler sonrasında ZEW endeksinin iyi gelmesi durumunda Avro bundan destek bulabilir. Buna ek olarak Avrupa’da aşı tedariğinde yaşanan sıkıntıların yavaş yavaş aşılması ve vaka sayılarındaki kısmi düşüş eğilimi de Avro’yu halihazırda desteklediği söylenebilir. Bu kapsamda, ABD’de açıklanacak enflasyonun beklentilerden yüksek gelmesi durumunda bunun parite üzerindeki olası baskısının sınırlı kalabileceğini düşünüyoruz. Son olarak teknik seviyelere bakıldığında, 1,1840 ve 1,1795 sıralı destekler. Yukarıda ise 1,1920 ve 1,1965 sıralı dirençler olarak takip edilebilir.

FX Piyasaları ÇağrıMerkezin
 

XAU/USD: Ekonomideki toparlanma beklentilerinin devam ettiği ortamda değerli maden dün %0,6 oranında düşüş kaydederek 1.733 seviyesinden günü kapattı. Bugün ABD’de açıklanacak enflasyon verisi öncesinde de satıcılı seyreden Ons Altın aylık ortalamasının altında. Teknik görüntünün tekrar bozulduğu değerli madende ABD enflasyon verisi oynaklık yaratabilecekken, 1.736 direnci aşılmadıkça 1.700 seviyesi hedefte kalmaya devam edebilir. Ara destek 1.718 seviyesinde. Diğer taraftan, olası yükselişlerde 1.736 direncinin geçilmesi durumunda ise 1.745 ve 1.756 sıralı dirençler olarak takip edilebilir.
FX Piyasaları ÇağrıMerkezin

 
FX Raporu’muzun pdf halini görüntülemek için tıklayınız…

Kaynak Ziraat Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Makaleyi ne kadar faydalı buldunuz?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz

Ortalama reyting 0 / 5. Oylama Sayısı: 0

Bu yazıyı oylayan ilk siz olun

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
Piyasaların yönü ÇağrıMerkezin
Read More

Piyasaların yönü

Koronavirüs kaynaklı endişeler, gelişmiş ülke borsalarındaki kar satışları ve ABD-Rusya arasındaki tansiyonun yeniden yükselmesi yurt içi hisse ...
Hak kullanımı ÇağrıMerkezin
Read More

Hak kullanımı

Hak kullanımı bildirimi yapıldı. Hak kullanımı bildirimi yapıldı. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklama şöyle: ''GLRYH.E %300 ...
Online roulette, blackjack, baccarat and all sorts of live dealer games at New Gambling Sites in Australia