The latest online video downloader allows you to save your favorite Instagram content in high quality for free and in less than a minute. IG Downloader - Instasupersave.

CHP’den gençler için ‘Hep Birlikte’ projesi

Cumhuriyet Halk Partisi gençler için yeni bir proje açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi gençler için ‘Hep Birlikte’ projesini açıkladı. CHP’den …
CHP'den gençler için 'Hep Birlikte' projesi ÇağrıMerkezin

Cumhuriyet Halk Partisi gençler için yeni bir proje açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi gençler için ‘Hep Birlikte’ projesini açıkladı. CHP’den açıklanan proje detayları ise şöyle:

“CHP gençler için gençlerle birlikte..
Cumhuriyet Halk Partisi gençler için yeni bir proje açıkladı. Projenin adı “Hep Birlikte”

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, her hafta farklı gruplardan gençlerle bir araya gelerek gençlerin sorunlarını ve çözüm önerilerini raporlayacak.
Projenin planlamasında gençler, lise öğrencileri, üniversite öğrencileri, çeşitli meslek grupları, işsizler ve beyin göçüyle yurt dışına taşınanlar ya da taşınmayı düşünenler olarak gruplandırıldı.

Projenin hedefi, genellikle “Y kuşağı”, “Z kuşağı” gibi gruplandırılarak yalnızca sosyal davranış ve oy tercihleriyle gündeme gelen milyonlarca gencin farklılıklarını ve ortak noktalarını belirleyerek gençlerin siyasette sembolik ve genelleyici değil, gerçek ve çözüm odaklı görünürlüğünü sağlamak.

Bu kapsamda düzenli olarak yapılacak çalıştaylarda Türkiye’nin tüm bölgelerinin dengeli temsili sağlanacak, katılımcıların toplantı öncesi araştırma yapması istenecek ve kişisel hikayelerin yanında genele yayılan sorunların da çözüm önerileriyle birlikte aktarılması amaçlanacak.

Toplantı ve çalıştayların organizasyonu için tamamı gençlerden oluşan bir ekip görevlendirildi. Buna göre Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı bünyesinde oluşturulan Gençlik Politikaları Platformu’nda hukuk, ekonomi, eğitim çalışma grupları başta olmak üzere tüm çalışma gruplarında görev alan gençler; ön araştırma, toplantıların organizasyonu ve raporlaması konusunda yetkilendirildi.

Projenin mimarı Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, “Türkiye’nin her yanında gençler, çok ciddi problemlerle baş başa bırakılmış durumda. Tek adam hükümeti gençlerin sorunlarını çözmek yerine bu sorunları gittikçe daha da derinleştiriyor. Gençler olarak her birimiz birçok meslek dalında çalışıyor, okuyor ya da işsiz kalıyoruz. Hayatın tüm alanlarında yaşanan sorunların üstüne bir de genç olmaktan kaynaklanan güvencesizlik temelli sorunlar ekleniyor. Bu projeyle amacımız, siyasi görüşlerinden bağımsız olarak gençleri bir araya getirmek ve gençlik politikalarımızı sorunun bizzat muhatabı olan gençlerle birlikte üretmek; gençlerin sorunlarını çözümlerle birlikte kayda geçirmek. Bu nedenle projemize ‘HEP BİRLİKTE’ adını verdik. Çalışmalara başladıkça görüyoruz ki alışılageldik ayrışmalar gençler için geçerli değil, farklı kökenlerden gelen gençlerin sorunları önyargıları yıkacak derecede ortak.” dedi.”

Hibya Haber Ajansı

Makaleyi ne kadar faydalı buldunuz?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz

Ortalama reyting 0 / 5. Oylama Sayısı: 0

Bu yazıyı oylayan ilk siz olun

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
Online roulette, blackjack, baccarat and all sorts of live dealer games at New Gambling Sites in Australia