Instagram video indir

Çin, 2021 sonuna değin 3 milyar dozdan fazla COVID-19 aşısı üretecek

5 milyar doz kadar bir yıllık kapasiteye ulaşan Çin, 2021 yılının sonuna değin 3 milyar dozdan fazla COVID-19 aşısı daha üretecek. 5 milyar doz …
Çin, 2021 sonuna değin 3 milyar dozdan fazla COVID-19 aşısı üretecek ÇağrıMerkezin

5 milyar doz kadar bir yıllık kapasiteye ulaşan Çin, 2021 yılının sonuna değin 3 milyar dozdan fazla COVID-19 aşısı daha üretecek.

5 milyar doz kadar bir yıllık kapasiteye ulaşan Çin, 2021 yılının sonuna değin 3 milyar dozdan fazla COVID-19 aşısı daha üretecek. Boao Forumu sırasında bir konuşma yapan hükümetinin COVİD-19 önleme ve kontrol mekanizmasına bağlı aşı işlerine ilişkin “Araştırma ve Geliştirme” (Ar&Ge) sorumlusu Zheng Zhongwei, aşıların yüksek bir etkinliğe sahip olduğunu da söyledi.

Aynı zamanda Ulusal Sağlık Komisyonu Sağlık Bilimleri ve Teknolojisi Araştırma ve Geliştirme Merkezi Direktörü de olan Zheng, aşıların değerlendirilme sürecinde Çin’in, yurt dışında yapılan 3. faz klinik testler de dahil olmak üzere, hiçbir zorunlu aşamayı atlamadığını belirterek, aşı üretim sürecinde ülkesinin, en az Amerikan ve Avrupa normları kadar iddialı ve sıkı değerlendirme ölçütlerine uyduğunun altını çizdi. 

Bu bağlamda Çin, COVID-19 aşısı üretim kapasitesini saptamak için küresel ihtiyaçları dikkate almış görünüyor. Öte yandan Zheng, ülkenin, bu yılın ikinci yarısında daha çok miktarda aşı üretme durumunda olabileceğini ve bunun da COVID-19 salgınına karşı mücadelede oluşturulmuş bulunan çok taraflı veya iki taraflı mekanizmalar sayesinde gerçekleşeceğini duyurdu. Zheng’in açıkladığına göre aşı, Çin tarafından daima tüm dünyaya ait bir değer olarak görüldü.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Makaleyi ne kadar faydalı buldunuz?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz

Ortalama reyting 0 / 5. Oylama Sayısı: 0

Bu yazıyı oylayan ilk siz olun

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
Bilgin'den 23 Nisan mesajı ÇağrıMerkezin
Read More

Bilgin’den 23 Nisan mesajı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Bilgin, yayınladığı mesajla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı. Aile, Çalışma ...
Youtube video indir