Instagram video indir

Çevre kirliliği ve trafik kazalarının tek bir nedene bağlı olmaması neyin göstergesidir

Çevre kirliliği ve trafik kazalarının tek bir nedene bağlı olmaması neyin göstergesidir Sosyal Bilgiler dersinde cevaplamanız gereken soru hakkında sizlere bilgi vereceğiz.
Çevre kirliliği ve trafik kazalarının tek bir nedene bağlı olmaması neyin göstergesidir ÇağrıMerkezin

5. Sınıf sosyal bilgiler Çevre kirliliği ve trafik kazalarının tek bir neden bağlı olmaması neyin göstergesidir?

Çevre kirliliği ve trafik kazalarının tek bir nedene bağlı olmaması neyin göstergesidir? konusu ile ilgili kısaca bir yazı örneği ;

Cevap: Çevre kirliliği ve trafik kazalarının tek bir nedene bağlı olmaması çok boyutlu olduğunun göstergesidir.

Çevre kirliliği ve trafik kazalarının tek bir nedene bağlı olmaması neyin göstergesidir? konusu ile ilgili uzun bir yazı örneği ;

Cevap: Çevre kirliliği insanların yanlış üretim ve tüketimlerinden , bilinçli ve bilinçsiz yapılan hatalardan olur. Çevrede doğaya karışması uzun süren plastik gibi maddelerin çok kullanılması ve geri dönüşümün yeteri miktarda yapılmaması gibi sebepler sıralanabilir. Trafik kazalarında ise trafik kurallarına uymama, kırmızı ışıkta geçme , araç kullanırken telefonla konuşma gibi dikkat dağıtacak eylemler yapma, arabanın gerekli bakımlarını yaptırmama gibi bir çok sebepler sıralanabilir.  Çevre kirliliği ve trafik kazalarının tek bir nedene bağlı olmaması ve farklı sebepler içermesi çok boyutlu olduğunun göstergesidir.

Alternatif Cevap:

Tek bir nedenin olmaması olayların çok boyutlu olduğunun göstergesidir. Şöyle açıklayalım: Trafik kazasının nedenleri ve sonuçları say say bitirilemez. Bu olaylarda insanların da doğal afetlerin de etkisi vardır. Ya da sürücü veya yayanın dikkatsizliğidir.

Çevre kirliliği insanların yanlış üretim ve tüketimlerinden, bilinçli ve bilinçsiz yapılan hatalardan olur. Çevrede doğaya karışması uzun süren plastik gibi maddelerin çok kullanılması ve geri dönüşümün yeteri miktarda yapılmaması gibi sebepler sıralanabilir. Trafik kazalarında ise trafik kurallarına uymama, kırmızı ışıkta geçme, araç kullanırken telefonla konuşma gibi dikkat dağıtacak eylemler yapma, arabanın gerekli bakımlarını yaptırmama gibi bir çok sebepler sıralanabilir. Çevre kirliliği ve trafik kazalarının tek bir nedene bağlı olmaması ve farklı sebepler içermesi çok boyutlu olduğunun göstergesidir.

Total
0
Shares
Share 0
Tweet 0
Pin it 0
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts
Youtube video indir