Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 2021

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi 2021 ÇağrıMerkezin

GSM operatörleri, 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren, SIM kartı ve cihazı uyumlu müşteriler için 4.5G mobil iletişim altyapısını kullanmaya başlayacaktır.

SIM kartlarını, 4.5G ile uyumlu SIM kartlarla değiştiren müşterilerimizin internet ve mobil bankacılık kanallarına girişi aşamasında ve ATM’den yapılan kartsız işlemler esnasında SMS ile gönderilen tek kullanımlık şifrenin yasal düzenlemelere bağlı banka uygulamaları nedeniyle iletilememesi söz konusu olacaktır.

İlgili Ziraat Bank duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bankamiz/ziraatten-duyurular/duyurular/4-5g-sim-kart-degisikligi-hakkinda-bilgilendirme

Ziraat Bankası Kart Blokesi Kaldırma | nasıl kaldırılır?

Ziraat Bankası Kart blokesi kaldırma işlemi, sim kartınızı 4,5G’ye taşıma işlemi yaptığınızda karşılaştığınız bir durumdur. Sim kart değişikliği sonrası yaşanan kart blokesini 3 aşamada kaldırabilirsiniz;

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri’nden Kart Bloke Kaldırma

 • 0850 258 00 00 veya 444 00 00 Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarasını arayın,
 • Kredi Kartı müşteri temsilcisine bağlanın,
 • Kart sahibine ait bilgileri müşteri temsilcisi doğrultusunda doldurun,
 • Kart bilgilerinden sonra kartınızın blokesi tamamen kalkmış olacaktır.

Ziraat ATM’den Kart Bloke Kaldırma

Ziraat ATM’lerinden de kart bloke kaldırma işlemini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat ATM’den Bloke kaldırma işlemi için yapmanız gerekenler;

 • Ziraat ATM’lerine banka kartınız ile giriş yapın,
 • Diğer işlemler > Bilgi ve Şifre İşlemleri > Sim Blokesi kaldırma adımlarını takip edin,
 • Bu adımlardan sonra kartlarınızın blokesi kalkacaktır.

Banka Şubelerinden Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası şubesine giderek müşteri temsilcisi aracılığıyla sim kartınıza konulan blokenin kaldırılmasını isteyebilirsiniz.

Ziraat Kart Şifre Bloke Olma Nedenleri

Ziraat Bankası Bankamatik kartları ile hesaptan para çekme, peşin alışveriş yapma, fatura ödemelerini yapma ve hisse senedi, tahvil, bono ve döviz alımı gibi yatırım işlemleri yapabilmekteyiz. Bankamatik kartına tanımlı kredili mevduat hesabı yok ise bankamatik kartında borçlanma söz konusu olmayacaktır. Bu durumda bankamatik kartı bloke kaldırma işlemlerine bakalım:

 • Şifrenin yanlış girilmesi nedeni ile bloke olmuşsa: Bu durumda en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek bloke işlemini kaldırabilirsiniz. Bunun yanında Ziraat Bankası’nın 0850 258 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisinin size soracağı anne kızlık soyadının belirli harfleri, doğum tarihiniz gibi güvenlik bilgilerini teyit ettikten sonra da kartınızın blokesini kaldırabilirsiniz. Yine yeni bir şifre oluşturarak da bloke işlemini kaldırmanız mümkündür. Ziraat Bankamatik kartı için yeniden şifre oluşturma işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.
 • Kayıp çalıntı ihbarı nedeni ile bloke olmuşsa: Bu gibi durumlarda kartınız iptal olacağı için kartınızın yenisi gelene kadar kart üzerinde bir işlem yapamazsınız. Bu nedenle blokenin kaldırılması için kartın yenisinin gelmesini beklemelisiniz. Ayrıca en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek kartınızın ne zaman geleceğini de öğrenebilirsiniz. Ancak hemen belirtelim ki kartınız olmadan banka şubesinden bankamatik kartında bulunan paranızı her zaman kimliğinizi ibraz ederek çekebilirsiniz.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma

Sim kart değişikliği sonrasında sim blokesi hatası alıyorsanız bloke kaldırmak için pek çok farklı yöntemi deneyebilir ve blokenizi hemen iptal edebilirsiniz. Bankalar, müşterilerinin güvenilir bir biçimde bankacılık ürünlerini kullanmaları amacıyla sistemlerini üst düzey güvenlik önlemleri ile korumaktadır. Bankada kayıtlı olan cep telefon numaranızı siz de güncel tutarak Ziraat Bankası’nın internet ve mobil bankacılığını kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ziraat ATM’den bloke kaldırma: Ziraat Bankası ATM’sine banka kartınızla giriş yaparak Diğer İşlemler – Bilgi ve Şifre İşlemleri – Sim blokesi kaldırma adımlarını kullanarak sim kartınıza yapılan bloke işlemini hemen kaldırabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerinden bloke kaldırma: Sim kart blokenizi Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası 444 00 00‘ı arayarak da kaldırabilirsiniz.

Banka şubesinden bloke kaldırma: Ziraat Bankası şubesine giderek müşteri temsilcisi aracılığıyla sim kartınıza konulan blokenin kaldırılmasını isteyebilirsiniz.

Ziraat Kart Şifre Bloke Kaldırma

 • Şifrenin yanlış girilmesi nedeni ile bloke olmuşsa: Bu durumda şu kanallardan biri ile kredi kartınızı aktif hale getirebilirsiniz:
  • Ziraat Bankası’nın en yakın şubesine giderek kartınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.
  • 0850 258 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisinin size soracağı güvenlik sorularını yanıtlayarak kartınızın blokesini kaldırabilirsiniz.
  • Yeni bir şifre oluşturarak da bloke işlemini kaldırmanız mümkündür.
 • Kayıp çalıntı ihbarı nedeni ile bloke olmuşsa: Kayıp çalıntı ihbarı nedeniyle kartınızın bloke olması halinde kartınız iptal edilmektedir. Dolayısıyla kartınızın yenisi gelene kadar kart üzerinde bir işlem yapamazsınız. Bu nedenle blokenin kaldırılması için kartın yenisinin gelmesini beklemelisiniz. Bununla birlikte Ziraat Bankası şubesine giderek kartınızın ne zaman geleceğini öğrenebilirsiniz.
 • Kredi kartı borcunun ödenmemesi nedeni ile bloke: Bu durumda ödenmeyen kart borcu ödenene kadar kart üzerindeki bloke kalmaya devam eder. Kart borcunu ödemeniz halinde bloke anında kaldırılır.
 • Kredi kartı nakit avans çekiminin bloke edilmesi: Kredi kartı borcunun sürekli olarak geciktirilmesi halinde banka, kredi kartının nakit avans çekim özelliğine bloke koymaktadır. Bu durumda olan kredi kartı sahipleri kart borçlarını düzenli ödemeye başladıktan sonra kart nakit avans çekimine açılabilmektedir. Ancak bu özellik hemen açılmamakta banka en az 3 ay izleme sürecinden sonra nakit avans çekim özelliğini aktif etmektedir.
 • Kredi sicilinin bozulması nedeni ile bloke edilmesi: Kredi sicilinin bozulması nedeni ile bloke durumunda kredi kartı iptal edilmektedir. Kredi sicili düzelmediği müddetçe kredi kartı kullandırılmamaktadır. Kredi sicili düzeldikten sonra ise kredi kartı iptal olduğu için yeni bir kredi kartı almak gerekmektedir.

Banka kartım sifresi bloke oldu ne yapmalıyım?

Şifrenin üst üste yanlış girilmesi nedeniyle kart bloke olmuş ise en yakın şubeye giderek ya da müşteri hizmetlerini arayarak kartın blokesini anında kaldırabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aramanız halinde size anne kızlık soyadının belirli harfleri, doğum tarihiniz gibi güvenlik bilgileri sorulmaktadır.

Ziraat hesabım kilitlendi nasıl açabilirim?

Eğer ziraat bankası mobil uygulama ya da internet şubesi parolanızı unuttu iseniz ya banka şubesine gitmeniz gerekli ya da 444 00 00 ve 0850 220 00 00 nolu numarayı aramanız gereklidir.

Ziraat bloke ne zaman kalkar?

Bloke Ne Zaman Açılır? Ziraat Bankası kredi kartınızın blokesi, borcun tamamı ödendikten sonra bir aksilik olmaması durumunda 24 saat içerisinde açılmaktadır. Eğer borcu ödemenize rağmen halen blokeniz kaldırılmadıysa, 444 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

SIM Blokesi nasıl kaldırılır?

0850 258 00 00 veya 444 00 00 Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarasını arayın,

Ziraat kart bloke kaldırma Atm’den nasıl yapılır?

Sim blokesine maruz kaldığınızda, herhangi bir Ziraat Bankası ATM‘sine giderek banka veya kredi kartınızı ATM‘ye takarak şifrenizi girmelisiniz. Şifrenizi girdikten hemen sonra ekranda karşınıza gelecek “Sim Kart Blokesi” uyarısını takip ederek sim blokesi kaldırma işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Banka kartım bloke oldu ne yapmalıyım?

0850 258 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisinin size soracağı güvenlik sorularını yanıtlayarak kartınızın blokesini kaldırabilirsiniz. Yeni bir şifre oluşturarak da bloke işlemini kaldırmanız mümkündür.

Makaleyi ne kadar faydalı buldunuz?

Yıldızlara tıklayarak oylayabilirsiniz

Ortalama reyting 2 / 5. Oylama Sayısı: 3

Bu yazıyı oylayan ilk siz olun

Total
0
Shares
1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts